Podobné články

8 komentářů

 1. 1

  Jakub

  Dobrý den, chci se zeptat jak si stojí procesor AMD A4-9125 v cenově kategorii do 10 tisíc. Jedná se konkrétně o model Lenovo IdeaPad 330 81D600JDCK. Má dobré parametry, ale nejsem si jistý tím procesorem. Prosím o radu. Děkuji

  Odpovědět
  1. 1.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, tento notebook bych spíše nedoporučil, neboť uvedený procesor v kombinaci s běžným magnetickým diskem bude mít za následek tragicky pomalé fungovaní celého počítače. Hledal bych spíše řešení s Core i3, popř. aby měl počítač alespoň jako hlavní disk SSD. Inspirovat se můžete například v nedávném článku o nejlepších noteboocích do 10 000 Kč.

   Odpovědět
 2. 2

  Marcel

  Dobrý den, nejprve Vám chci poděkovat za tento užitečný článek o herních noteboocích. Dále Vás prosím o radu. Chtěl bych si pořídit notebook Acer Nitro 5, nebo 7, či Predátor. Hlavně potřebuji, aby obrazovka tohoto notebooku měla obnovovací frekvenci 144 Hz a bylo možné synchronizovat FPS ve hře s touto obnovovací frekvencí. Tuším že u některých notebooků se tato funkce nazývá G-sync u jiných zase jinak. Problémem je, že Acer ve svých noteboocích používá různé obrazovky některé mají 144 Hz a jiné pouze 60 Hz. Nevíte, kde se dá dohledat, jakou obrazovku má konkrétní model notebooku? Na stránkách Aceru jsem to nenašel. Existuje nějaká stránka, kde bych se tyto údaje o frekvenci obrazovky notebooku dozvěděl? Nebo mohl byste mi prosím doporučit nějaký notebook s těmito parametry, které jsou pro mě zásadní (značka Acer, ne jiná, 144 Hz obrazovka, grafická karta ideálně GTX 1660 Ti, ale může být i jiná slabší, či lepší. Rozpočet okolo 30 000. Velice Vám děkuji za Váš čas a odpověď, vážím si vaší pomoci.

  Odpovědět
  1. 2.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, omlouvám se za pomalejší reakci. Toto je bohužel opravdu věc, kde je pěkný bordel. :-X Ani v tiskových zprávách jsem nenašel žádné konkrétní vysvětlení, nicméně myslím si, že všechny notebooky Nitro 7 by měly mít možnost zvýšení frekvence displeje na 144 Hz. Volil bych tedy Acer Nitro 7 NH.Q5HEC.002 s tím, že před nákupem poproste prodejce, ať vám to raději prověří u dodavatele.

   Odpovědět
 3. 3

  Jiří Neandrt

  Dobrý den, v článku je uvedený OMEN by HP 15-dc1004nc, který je sice vybavený kartou RTX 2070, ale ta je v Max-Q verzi. Nevychází tedy lépe druhý uvedený notebook, který má sice RTX 2060, ale plnohodnotnou? V benchmarcích totiž plnohodnotná 2060 poráží Max Q verzi 2070. Děkuji a přeji pěkný zbytek dne.

  Odpovědět
  1. 3.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, děkuji za skvělý postřeh. Ano, výkon je srovnatelný a jsou i situace (hry), kdy je výkonnější RTX 2060. Ve většině případů je na tom ale skutečně lépe RTX 2070 ve verzi Max-Q. Rozdíl je ale téměř zanedbatelný, okolo 10 %, takže pokud vás oslovil spíše větší notebook od Lenova, zvolte ten.

   Odpovědět
 4. 4

  Zdeněk Kolář

  Dobrý den, poradil byste mi s výběrem notebooku pro manželku? Rozpočet max. 20 000,-, požadavky: lehké tělo, přenositelnost, displej max 14 palců, občasná práce s Photoshopem a videem, pokud možno kovové šasi, „ženský“ look, tzv. „mazlíka“. Děkuji moc za odpověď.

  Odpovědět
  1. 4.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, mazlíka bych doporučil vybírat mezi 13,3palcovým Asus S330FA-EY129T s větším diskem, a 14palcovým MSI PS42 Modern 8MO-041CZ s větší baterií. :-)

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © 2012–2019 Cena-Vykon.cz