O autorovi

Ing. Petr Mlejnek

Zakladatel webu Cena-Vykon.cz, celoživotní nadšenec do informačních a komunikačních technologií, ale také milovník aktivních sportů všeho druhu.

Podobné články

8 komentářů

 1. 1

  Milan Sadil

  Mohu znát názor na letošní model TV Philips 50PUS8505?

  1. 1.1

   Petr Mlejnek

   Je to v podstatě menší alternativa k ve článku uvedené TV Philips 65PUS7304 s IPS displejem. Výhodou je lepší obraz díky VA panelu, nevýhodou ona o poznání menší obrazovka. Přestože Vámi uvedený model je novější, tak jiné rozdíly tam v podstatě nejsou, tj. stejný výkon / svižnost systému Android, osvětlení Ambilight ze 3 stran, srovnatelné audio.

 2. 2

  Libor

  Dobrý den, pokud bych hledal TV s 65palcovou úhlopříčkou, byl by mým jasným favoritem model z minulého roku LG OLED65B9SLA. Bohužel s ohledem na pozorovací vzdálenost téměř 5 metrů jsem nucen se poohlédnout po TV s úhlopříčkou 75 palců. Můj výběr se v podstatě zúžil na značku LG nebo Samsung, preferuji spíše LG. Cenový limit je max. 45 tis. Kč. Můžete, prosím, poradit nějaké modely z hlediska cena/výkon. Děkuji.

  1. 2.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, osobně bych se 65 palců na 5 metrů zas tolik nebál. Sleduji 55palců na 4 metry a nemám s tím žádný problém, ale je pravda, že větší TV určitě být může. Z pohledy kvality obrazu je ve stanoveném rozpočtu nejlepší QLED TV Samsung QE75Q64T (nemá ale 100Hz obrazovku). Jako výhodná možnost se jeví o poznání levnější 100Hz TV LG 75UN8500, byť má kvůli IPS panelu obecně horší obraz než onen Samsung. Jakousi střední cestou je Sony Bravia KD-75XG8596. O trochu horší obraz než Samsung, ale o poznání lepší než LG, má také 100 Hz, ale cena je oproti LG taktéž o poznání vyšší.

 3. 3

  Vincenzo

  Dobrý den, rozhoduji mezi Samsung QE55 řada 80-máte i v TOP doporučený produkt a Sony XG 9505/Philips OLED. rozpočet cca 25-27 tisíc za TV. Jaký je Váš názor ,co je lepší? TV budu využívat převážně na sledování Sport/Film z cca 2,5-2,7m. Nebo co byste doporučil v této cenové kategorii? Předem děkuji za odpověď.

  1. 3.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, za mě určitě tu QLED TV od Samsungu z vyšší třídy. Špičkový obraz a zároveň žádný kompromis kdekoli jinde. OLED je super, ale ve stanovené cenové relaci je onen Philips s „hloupým“ systémem Saphi, což je z mého pohledu nemalé mínus. Pokud byste chtěl Android TV, volil bych nejnovější model Sony Bravia KD-55XH9096.

 4. 4

  Ladislav

  Zdravím můžu poprosit o malou radu. Mám dilema. Hodně mě láká Ambilight proto sem chtěl koupit Philips 58PUS8505, ale každý si stěžuje na zpracování, kvalitu obrazu a jeho plynulost + převod z nižších rozlišení, systém Android (který jsem původně taky chtěl). Zajimavým velice příjemným plusem je poloviční spotřeba, 88W vs 154W oproti Samsung QE55Q80T, který sem měl jako druhou volbu. A teď jste ještě přidal Sony Bravia KD-55XH9096 a už si nevím rady vůbec, která má taky Android a nevím zda je lepší systém od Samsungu či Android :-) Větší TV moc nepotřebuju jde mi hlavně o celkovou kvalitu a svižnost. Všechny splňují standarty HDR+10 takže kvalita obrazu jako taková bude asi u všech supr. Cena max 25 tis., jelikož TV není mou hlavní náplní života :-D

  1. 4.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, z těchto televizí má nejlepší obraz Samsung, jelikož se jedná o VA QLED panel se 100Hz frekvencí. Operační Systém Tizen podporuje opravdu neskutečné množství aplikací, pokud tedy vyloženě z nějakého konkrétního důvodu nepotřebujete Android, šel bych do něj. Chcete-li Android TV, pak je super Sony, taktéž VA panel a 100 Hz obnovovací frekvence. Tak jako tak Philips je rozhodně nepřehlédnutelný. Sice má pouze 50 Hz, ale to v praxi v podstatě moc nevadí a zároveň má díky tomu nižší spotřebu. Pokud by se vám zdál obraz trhaný, lze snahu televize „dopočítávat“ snímky v nastavení snížit, popř. úplně vypnout. Ambilight je luxusní záležitost a cena také, tento model vychází o 5000 Kč levněji. V poměru cena / výkon tedy nejlepší volba.

Komentáře jsou již uzavřeny.