O autorovi

David Trlica

Již více než sedm let informuje čtenáře o novinkách a zajímavostech z různých koutů IT sféry. Zaměřením má pak nejblíže k systému se zeleným robotem.

Podobné články

4 komentáře

 1. 1

  bino

  Proč vámi top modely jsou srovnatelné s top modely z loňského roku na DXOMARK a určitě to Apple iPhone 12 není a ani Samsung. Ano mohu srovnat se Samsung S20 Ultra který vlastním (srovnával jsem s Huawei P 40 Pro, který jsem krátce také vlastnil) a vím že co se týká fotoaparátu, tak jak iPhone 12(ten má vnuk), tak Samsung zatím mají co dohánět.

  1. 1.1

   David Trlica

   Dobrý den, moc nechápu, co přesně po nás žádáte?

   Absence Huawei telefonů je v článku vysvětlena. Zbylé „první“ telefony z DxO žebříčku se u nás oficiálně neprodávají a stejně tak i modely z minulého roku se většinou jen doprodávají a ve většině největších obchodů už je ani nenajdete. Pokud to však okolnosti umožňují, tak uvádíme i starší modely, jak můžete vidět v článku u levnějších telefonů.

   Další věcí je to, že DxOMark není zrovna ideální způsob výběru fotomobilu, respektive by nemělo jít o jediné místo, podle kterého by se uživatel měl rozhodovat. Důvodů je hned několik. Jedná se o laboratorní testování, ve kterém jsou podmínky pro všechny telefony neustále stejné. Toho se dá poměrně jednoduše využít a optimalizovat fotoaparát tak, aby vyšel v DxO co nejlépe. I díky laboratornímu testování se snaží DxO tvářit neutrálně, avšak obzvlášť u čínských výrobců je DxO častokrát součástí marketingových materiálů a není tak překvapivé, že právě čínské značky mají nejvyšší hodnocení. V několika případech dokonce DxO spolupracovalo na vývoji fotoaparátů. Další diskutabilní věcí je to, že některé telefony testují pouze při vydání, a k některým se vrací po několika měsících a softwarových aktualizacích, což opět není moc objektivní.

 2. 2

  Tomas

  Zdravím, jen bych chtěl zmínit, že Samsung S20 FE 5G, lze sehnat již za 13-14 tisíc Kč. Za tuto cenu myslím bezkonkurenční nabídka.

  1. 2.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Dobrý den, naprosto souhlasím.

Komentáře jsou již uzavřeny.

Copyright © 2012–2023 Cena-Vykon.cz