O autorovi

Ing. Petr Mlejnek

Zakladatel webu Cena-Vykon.cz, celoživotní nadšenec do informačních a komunikačních technologií, ale také milovník aktivních sportů všeho druhu.

Podobné články

10 komentářů

 1. 1

  Dan

  Dobrý den. Velmi mě nadchla vaše znalost v oboru. Nyní bych od vás potřeboval radu a to v následujících bodech. Která grafická karta je cena/výkon lepší? Gigabyte GV-R939WF2-8GD nebo MSI R9 390 GAMING 8G? Jaký by jste mi doporučil monitor s dobrou kvalitou v cenové relaci do 4000 Kč. Vaši sestavu si chci složit a tak se ptám akorát na tyto drobnosti. Děkuji

  1. 1.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, v poměru cena / výkon je lepší ta Gigabyte (vzhledem k nižší ceně), výkonnější je však MSI. Ať ale zvolíte jakkoli, tak jsou obě karty dobrou volbou. Gigabyte je ale z „matematického“ pohledu výhodnější koupě. Na monitory můžete mrknout do článku o herních monitorech, jen bohužel trochu podražily, tj. pokud byste trval na ceně do 4000 Kč, tak slušným MVA monitorem je AOC M2470SWH se dvěma HDMI porty a reproduktory, přijatelným TN monitorem je poté levnější Asus VS247HR.

 2. 2

  Matej

  Dobry den, sem se chtěl zeptat kdybych si chtěl tento herni počitač pořidit nejlepe asi na czc.cz kde bych si ho chtěl nechat rovnou i složit, ale nemaji tam všechny komponenty – skříň a zdroj. Poradil byste mi nějakou nahradu nebo misto kde bych sehnal všechny komponenty a ještě mi to rovnou i složili?

  1. 2.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, skříň i zdroj na CZC.cz mají, viz Zalman Z11 Plus a Seasonic S12II-620 620W.

 3. 3

  méďa

  Dobrý den, chci se jen zeptat, je technicky možné sestavit herní pc do 10.000 tisíc korun, který by spustil graficky náročnější hry (Skyrim, Witcher atd). Ďekuji za odpověď

  1. 3.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, dle mého předběžného odhadu by měl jít sestavit počítač, který si s vámi uvedenými hrami poradí při Full HD rozlišení a minimálních detailech, za cca 11 000 Kč.

 4. 4

  Adam

  Dobrý den, potreboval bych pomoci nejde mi na tomto pocitaci wifi pripojeni, předem děkuji za odpověď

  1. 4.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, bohužel v sestavě použitá základní deska v sobě nemá standardně Wi-Fi kartu, je tedy třeba jí v případě potřeby dokoupit. Skvělou volbou je například GIGABYTE GC-WB867D-I s podporou všech moderních technologií jako jsou rychlé ac sítě nebo stabilnější 5GHz pásmo.

 5. 5

  Šimon Roth

  Dobrá den, nejsem ve skládání počítačů vůbec zkušený a chci se zeptat. Sedí každý komponent ke každému nebo musím skládat tak, aby mi to vůbec drželo pohromadě?

  1. 5.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, teoreticky zvládne složení počítače i laik, jelikož se vše dá poskládat dle návodů dodaných k jednotlivým komponentám (především manuál k základní desce). Prakticky se však může objevit pár záludností, se kterými by si běžný uživatel nemusel vědět rady – je tedy vhodné si k sestavení přizvat alespoň o trochu zkušenějšího známého či kamaráda.

Komentáře jsou již uzavřeny.

Copyright © 2012–2024 Cena-Vykon.cz