O autorovi

David Trlica

Nadšenec do mobilních technologií, počítačů a obecně technických novinek. Píše o tom, co ho baví a co by mohlo zajímat i ostatní. Ať už jde o události z IT světa, recenze produktů či různá doporučení, která pomohou s lepší orientací v tomto rychle se měnícím odvětví.

Podobné články

6 komentářů

 1. 1

  Honza

  Skvělá recenze, jen by to chtělo trochu rozepsat tu vydrž baterie. Třeba doplnit čas zapnutého displeje.

  1. 1.1

   David Trlica

   Dobrý den, vzhledem k tomu, že rozdíly byly velmi malé, tak jsme se na tuto část příliš nezaměřovali. Čas zapnutého displeje byl v průměru 3 až 4 hodiny denně.

 2. 2

  Tomi2k9

  V Mironetu jsem kupoval S21 FE za 13900,-. Těch 19000 je nesmyslná cena..

  1. 2.1

   David Trlica

   Mironet neprodává telefon z oficiální české distribuce, proto je takový rozdíl v ceně. I kdybychom ale uváděli ceny z šedého dovozu, tak je rozdílná cena u jednotlivých modelů podobná.

 3. 3

  Mgr. Marie Holá

  Je třeba uvědomit si a upozornit na pár skutečných ekonomických faktů, které zde nejsou jasně specifikovány. Co se týká tzv. oficiální české distribuce… tak nemůžeme předpokládat, že telefon z oficiální distribuce ČR je skutečně vyráběn v ČR. Dalším důležitým aspektem je Jednotný evropský trh. Vzhledem k tomu, že ČR je členem EU, je pro nás jednotný evropský trh stejně tak stěžejní, jako náš „regionální“, tedy český. Je tedy ve své podstatě jedno, z jaké distribuce telefon zakoupíme. Co se týká šedé ekonomiky, o tom zde nemůže být tedy řeč. Je to spíše marketingový tah, jak zmást povědomí běžných spotřebitelů a prodat telefon za vyšší cenu. V tomto případě, pokud je možné telefon např. S21 FE zakoupit za cenu 15000,- a to možné samozřejmě je… což je uvedeno na stránkách jiných dodavatelů. S transparentním dodavatelem EU, proč ho kupovat za 21000,- Kč. Těm 6000,- Kč… se říká v odborné terminologii SKVĚLÁ MARŽE, kterou si šikovný obchodník za pomoci různých marketingových nástrojů, kterým je i Váš web strčí do kapsy a bude se těšit, že vydělal na hlouposti jiných lidí. Co se týká obchodování EU a třetích zemí. EU má uzavřené mezinárodní smlouvy s kde-kým, na dovoz a vývoz zboží. Takovým obecným příkladem je káva, nemyslíte si doufám, že kávu zpracováváme a následně distribuujeme ze zemí EU. A záruka, o které se zde zmiňujete… Pokud si telefon zakoupíte od řádného obchodu, e-shopu a telefon je nový, ze zákona se na tento výrobek vztahuje záruční doba dva roky, bez ohledu na to, zda-li je distributor z ČR nebo z EU!

  1. 3.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Dobrý den, děkuji za názor. Dovolím si však doplnit pár skutečností. To, že je mobil z české distribuce neznamená, že je vyráběn v ČR. Znamená to, že je určen pro český trh, tedy zejména pro použití se sítěmi českých operátorů. Pokud si uživatel koupí levnější mobil z EU distribuce v praxi to znamená, že byl určen pro jinou zem v EU, např. Polsko. Prodávat takovýto mobil u nás samozřejmě není nic nelegálního a obecně se bude jednat o produkt se stejným hardwarem, jako v případě produktu pro ČR. Bohužel se ale bude lišit software. To v praxi znamená nejen „kosmetické“ věci typu loga polského operátora při spouštění mobilu či aplikace polského operátora jako součást firmwaru, ale i reálné ovlivnění funkčnosti. Jako příklad mohu uvést třeba volání přes Wi-Fi, kde tato funkčnost s „polským“ mobilem u českých operátorů nefunguje. A pryč jsou bohužel doby, když šel v případě Samsung telefonů snadno přehrát např. polský firmware firmwarem českým. Vše je samozřejmě na uživateli. Je fakt, že rozdíl v cenách „stejných“ produktů na evropských trzích je občas nehezký, ale je třeba myslet to, že mobil určený pro jiný než český trh skutečně nemusí českému uživateli poskytnout 100% funkčnost.

Komentáře jsou již uzavřeny.

Copyright © 2012–2024 Cena-Vykon.cz