Nejlepší fotomobily od 3000 do 30 000 Kč – jaro 2019

Nejlepší fotomobily

Vybíráte nový mobilní telefon a je pro vás tím nejdůležitějším aspektem fotoaparát?

Na této stránce naleznete stručné doporučení těch aktuálně nejlepších „fotomobilů“ v různých cenových relacích. Seznam začíná těmi absolutně nejlepšími mobily pro nejnáročnější uživatele a pokračuje do cenově příznivějších kategorií. V každém případě je dbáno na doporučení moderního telefonu s co nejlepšími výsledky jeho fotoaparátů. Ať je tedy váš rozpočet jakýkoli, jistě si vyberete!

Možnost prohlédnout si kompletní parametry či zakoupit doporučované fotomobily naleznete pod níže uvedenými odkazy.

Následující doporučení fotomobilů je pravidelně aktualizováno, poslední aktualizace: 2. 4. 2019

Rychlá navigace:

Nejlepší fotomobily současnosti

1) Huawei P30 Pro

Aktuálně se na vrcholu pomyslné pyramidy fotomobilů nachází telefon Huawei P30 Pro. Tato žhavá novinka navazuje na velké úspěchy svého předchůdce P20 Pro, kterým se v loňském roce čínský výrobce zařadil do nejvyšší kategorie právě z pohledu fotoaparátů. Nový model přichází dokonce se čtyřmi objektivy na zadní straně. Hlavní fotoaparát má udivující rozlišení 40 megapixelů, výbornou světelnost objektivu f/1.6 a optickou stabilizaci obrazu. To je samo o sobě zárukou špičkových snímků za jakýchkoli světelných podmínek. Aby toho však nebylo málo, tak Huawei P30 Pro nabízí ještě 20Mpx ultraširokoúhlou kameru, objektiv umožňující až 5x optický zoom, a ToF senzor pro kvalitní snímky s efektem rozmazání pozadí. Tato hračka sice není levná, ale z pohledu mobilní fotografie opravdu špičková!

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro

Zobrazit parametryKde koupit?

V případě zájmu o „odlehčenou“ verzi tohoto moderního mobilního telefonu je pro vás ideální volbou Huawei P30.

2) Samsung Galaxy S10+

Jihokorejská vlajková loď pro rok 2019, Samsung Galaxy S10+, přichází s celkem pěti objektivy. Tři nalezneme na straně zadní a dva „v displeji“ na straně přední. Hlavní zadní kamera má 12 megapixelů a neporazitelnou variabilní clonu s minimální světelností f/1.5, která slibuje maximálně kvalitní a přirozené snímky při špatném osvětlení. Druhý objektiv zadního fotoaparátu slouží pro dvojnásobný optický zoom, ten třetí poté pro pořizování ultraširokoúhlých snímků. Skvělá kombinace na focení v podstatě čehokoli. Samsung Galaxy S10+ zde ale nekončí, jelikož nabízí i výbornou výbavu pro milovníky selfie. Na přední straně totiž nalezneme u 10Mpx senzoru ještě druhý objektiv pomáhající s hloubkou ostrosti, tedy s populárním bokeh efektem.

Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10+

Zobrazit parametryKde koupit?

Pokud byste chtěli rozměrově ale i cenově o něco příznivější telefon, je ideální volbou Samsung Galaxy S10. Ten s výjimkou předního senzoru hloubky ostrosti nabízí totožnou konfiguraci fotoaparátů. Tou nejlevnější verzí pro rok 2019 je následně model Samsung Galaxy S10e, kde byl na zadní straně odebrán teleobjektiv umožňující bezztrátový zoom. Ona nejdůležitější kombinace 12Mpx senzoru a objektivu s variabilní clonou ale zůstává i u tohoto nejlevnějšího modelu zachována! Ať tedy zvolíte z těchto mobilů jakýkoli, budete schopni pořizovat jedny z nejlepších fotografií tak jako tak.

3) Apple iPhone Xs

O pozici nejlepšího fotomobilu v současné době soupeří bezesporu i Apple iPhone Xs, popř. jeho větší verze iPhone Xs Max. Tento nejnovější smartphone americké společnosti disponuje hlavním duálním fotoaparátem, kde je primární objektiv širokoúhlý, ten sekundární poté s možností dvojnásobného optického zoomu. V obou případech máme tu čest s rozlišením 12 megapixelů a optickou stabilizací obrazu. Velmi detailní a ostré snímky jsou tedy samozřejmostí jak při běžném focení, tak v případě přiblížení. Před konkurencí však Apple iPhone Xs vyniká zejména kvalitou pořizovaných videí, kde skvělou práci odvádí právě ona optická stabilizace obrazu.

Apple iPhone Xs

Apple iPhone Xs

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší fotomobily do 20 000 Kč

1) Xiaomi Mi 9

K těm nejlepším mobilním telefonům z pohledu fotografování patří také Xiaomi Mi 9, rovněž novinka roku 2019. I tento čínský výrobce sází na sestavu tří objektivů hlavního fotoaparátu. Primární kombinaci tvoří senzor s extrémním rozlišením 48 megapixelů a objektiv se světelností f/1.8. Druhý ultraširokoúhlý objektiv umožní snímání větších scén, třetí následně slouží pro dvojnásobné bezztrátové přiblížení. Xiaomi Mi 9 zkrátka patří do nejvyšší ligy. Je ale neuvěřitelné, že oproti srovnatelné konkurenci je cena tohoto telefonu v podstatě poloviční!

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9

Zobrazit parametryKde koupit?

2) Google Pixel 3 XL

Ve vyšší cenové relaci okolo 20 000 Kč se pohybuje další špičkový mobil – Google Pixel 3 XL (popř. menší Pixel 3). Na první pohled tento telefon ohledně fotoaparátu příliš neoslní. Vždyť má pouze jeden hlavní objektiv?! Ten má navíc poměrně běžnou světelnost f/1.8 a rozlišení jeho senzoru je „jen“ 12,2 Mpx. Tou nejsilnější zbraní smartphonu Google Pixel 3 XL je totiž software. Je až neskutečné, jak kvalitní snímky umí tento mobil pořídit. Nejen přes den, ale i v noci, při nedostatečném umělém či obecně velmi špatném osvětlení. Mód s označením Night Sight je pomyslným nástupcem HDR+ a je schopen pořizovat opravdu nadstandardně prosvícené snímky, které jsou v současném mobilním fotografickém světě unikátní.

Google Pixel 3 XL

Google Pixel 3 XL

Zobrazit parametryKde koupit?

3) Huawei Mate 20 Pro

Dnes již poraženým, ale stále velkým šampionem v oblasti fotomobilů je rozhodně Huawei Mate 20 Pro. Zde naopak vděčíme za maximální kvalitu snímků zejména hardwaru, jelikož tento telefon disponuje třemi objektivy hlavního fotoaparátu. První má obří rozlišení 40 Mpx při světelnosti f/1.8. Druhý objektiv je ultraširokoúhlý pro snadné zachycení co největší možné scény. Trojici uzavírá teleobjektiv s možností až 5násobného zoomu. Již z toho je jistě patrné, že s tímto mobilem bez problému vyfotíte v podstatě cokoli. Zmínit si u Huawei Mate 20 Pro zaslouží i přední kamera, která má nadstandardní rozlišení senzoru 24 megapixelů.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

Zobrazit parametryKde koupit?

Velmi zajímavým telefonem s překvapivými 5 objektivy na zadní straně ještě je Nokia 9 PureView. Jelikož se však jedná o nejžhavější novinku, příliš mnoho testů a porovnání zatím není k dispozici. Vzhledem k extrémní výbavě a očekávané ceně okolo 16 000 Kč je ale předpoklad, že se bude jednat o velmi lákavé zařízení.

Příznivci produktů od společnosti Apple se mohou v této cenové relaci rozhodovat mezi mobilem Apple iPhone X, či novějším Apple iPhone XR s výkonnějším procesorem, ale méně kvalitním displejem.

Nejlepší fotomobily do 15 000 Kč

1) Xiaomi Mi 9

Nejlepším fotomobilem s bezkonkurenční cenou 13 000 korun je v této kategorii Xiaomi Mi 9. Jelikož jsme si však tento model uvedli v kategorii předcházející, tak ho zde znovu zmiňovat nebudeme a podíváme se na další možnosti… :-)

2) Huawei P20 Pro

Mobilní telefon Huawei P20 Pro stále patří k TOP smartphonům z pohledu fotoaparátů, byť byl již nahrazen svým výše uvedeným nástupcem P30 Pro. Zde je co nejlepších výsledků při fotografování docíleno použitím tří objektivů. Hlavní fotoaparát má značně nadstandardní velikost senzoru 1/1.73″ a díky tomu vysoké rozlišení 40 Mpx. Tato špičková kamera je dále doplněna druhým monochromatickým senzorem o rozlišení 20 Mpx, což vytváří podmínky pro výborné fotografie s minimálním šumem i při špatném osvětlení. Aby toho však nebylo málo, tak Huawei P20 Pro disponuje ještě třetím fotoaparátem s 8Mpx teleobjektivem. To v praxi znamená, že je schopen pořizovat také výborné snímky s přiblížením (3x optický zoom).

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro

Zobrazit parametryKde koupit?

3) Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9+ je další špičkový fotomobil současnosti. Výborných výsledků při pořizování snímků je docíleno dvěma kamerami. Hlavní objektiv má rozlišení 12 Mpx a umožňuje jedinečnou možnost změny světelnosti mezi f/2.4 a f/1.5. S tímto fotoaparátem jste tedy schopni fotit nejen perfektně detailní snímky při dostatečném osvětlení, ale také čisté noční scény bez zbytečného šumu. Druhý hlavní fotoaparát má taktéž rozlišení 12 Mpx, ale disponuje teleobjektivem. To vám umožní pořizování kvalitních snímků bez rozmazání při dvojnásobném optickém zoomu.

Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9+

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší fotomobily do 10 000 Kč

1) Xiaomi Mi 8

Společnost Xiaomi je synonymem pro perfektní poměr cena / výkon a ani u loňského modelu Xiaomi Mi 8 tomu není jinak. Z důvodu příchodu jeho nástupce je pořízení tohoto telefonu ještě výhodnější, jak jsme si řekli v nedávném článku o nejlepších mobilech do 10 000 Kč. Kromě celkově výborných parametrů patří ve své cenové relaci k nejlepším také fotoaparát. Na zadní straně telefonu nalezneme rovnou dva. Hlavní má rozlišení 12 Mpx a se slušnou světelností objektivu (f/1.8) a velikostí senzoru (1/2.55″) se může bez problému srovnávat i s dražší konkurencí. Sekundární zadní fotoaparát má taktéž 12 Mpx a umožňuje dvojnásobný optický zoom, což při focení vzdálenějších objektů rozhodně oceníte. Xiaomi Mi 8 je zkrátka s cenou pod deset tisíc korun i v případě vyšší 128GB verze výborným pořízením! Ještě o pár stokorun levněji si lze poté koupit neméně výhodnou verzi 64gigabajtovou.

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8

Zobrazit parametryKde koupit?

2) Huawei P20

Hledáte-li striktně co nejlepší fotomobil s rozpočtem do 10 000 korun, pak je nejžhavějším adeptem Huawei P20. Jedná se o „odlehčenou“ verzi výše uvedeného fotomobilu P20 Pro, která však i s absencí teleobjektivu patří mezi absolutní špičku. Podobně jako v případě většího bratříčka slouží dva hlavní objektivy zadního fotoaparátu k pořizování výborných snímků v jakýchkoli světelných podmínkách. I zde se totiž jedná o kombinaci barevného 12Mpx senzoru a monochromatického 20Mpx senzoru s nižší světelností.

Huawei P20

Huawei P20

Zobrazit parametryKde koupit?

3) Xiaomi Mi MIX 2S

Přímým konkurentem ale zároveň stájovým kolegou je pro Mi 8 telefon Xiaomi Mi MIX 2S. Tento mobil má naprosto stejnou konfiguraci hlavního fotoaparátu a zároveň velmi podobné všechny ostatní parametry. Hlavní odlišnost lze tedy spatřovat zejména v netradičním „bezrámečkovém“ designu, který potěší absencí vykrojení displeje u horní hrany, ale pro změnu trochu zamrzí méně praktickým umístněním přední kamery. Je to zkrátka něco za něco. Jelikož je však Xiaomi Mi MIX 2S o cca 2 měsíce starší model, lze jej obecně pořídit o několik stokorun levněji.

Xiaomi Mi MIX 2S

Xiaomi Mi MIX 2S

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší fotomobily do 8000 Kč

1) Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 je mohykán z roku 2016, přesto však jeho pořízení i na počátku roku 2019 dává smysl. Bývalá absolutní špička na poli smartphonů je díky výraznému poklesu cen velmi konkurenceschopná a kromě celkově lákavých parametrů nabízí zejména velmi kvalitní fotoaparát. U rozměrově malého a tím v dnešní době téměř jedinečného mobilu Samsung Galaxy S7 na zadní straně nalezneme špičkový 12Mpx senzor a objektiv se světelností f/1.7. V případě společnosti Samsung se jedná o záruku kvality snímků za jakýchkoli podmínek. Od pořízení tohoto „postaršího“ telefonu vás neodradí ani operační systém, neboť již začátkem druhé poloviny roku 2018 obdržel aktualizaci na moderní Android 8.0 Oreo.

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

Zobrazit parametryKde koupit?

2) Pocophone F1

Mobilní telefon Pocophone F1 je velmi kontroverzní kousek. Někteří jej milují kvůli papírově výborným parametrům za minimální cenu, jiní zatracují z důvodu lacinějšího celoplastového provedení či absence NFC. Nutno však uznat, že za aktuální cenu okolo 7500 Kč nelze mobilu nic moc vyčítat. Pocophone F1 si kromě bezkonkurenčního výkonu zaslouží pochválit i za fotoaparáty. Hlavní zadní se skládá ze dvou senzorů. První má rozlišení 12 megapixelů a nadstandardní velikost 1/2.55″. Světelnost objektivu poté činí slušných f/1.9. Druhý 5Mpx senzor dopomáhá s hloubkou ostrosti, tedy s takzvaným bokeh efektem (rozmazání okolí). Přední kamera telefonu byla věnována 20Mpx senzoru a objektivu se světelností f/2.0. Slušný základ pro populární selfie.

Pocophone F1

Pocophone F1

Zobrazit parametryKde koupit?

3) LG V30

Jedním z nejvíce prémiových telefonů roku 2017 byl bezesporu LG V30. Tento mobil stál v té době více než 20 000 korun. Nyní se ale již doprodává a tak se dá v několika vybraných eshopech pořídit i za 8000 Kč! Výborná cena za kvalitně zpracovaný a luxusní smartphone, který samozřejmě výborně fotí. Zásluhu na tom má zejména hlavní objektiv se špičkovou světelností f/1.6, rozlišením senzoru 16 Mpx a tříosou optickou stabilizací obrazu. U LG V30 ale také potěší druhý fotoaparát s rozlišením 13 Mpx, který umí pořizovat ultraširokoúhlé záběry.

LG V30

LG V30

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší fotomobily do 7000 Kč

1) HTC U Ultra

Mobilní telefon HTC U Ultra je se svým sekundárním displejem celkem netradiční kousek. My se však v tomto článku zaměříme hlavně na parametry související s kvalitou pořizovaných snímků. Senzor hlavního fotoaparátu má špičkovou velikost 1/2.3″ a rozlišení 12 Mpx. V případě objektivu máme tu čest také s nadstandardem v podobě světelnosti f/1.8. Zejména díky těmto technickým parametrům je tedy u mobilu HTC U Ultra docíleno špičkových výsledků – těch nejlepších za dané peníze.

HTC U Ultra

HTC U Ultra

Zobrazit parametryKde koupit?

2) LG G6

Druhou možností sice staršího, ale špičkově fotícího mobilu za výprodejových 7000 Kč, je bývalá vlajková loď LG G6. O kvalitní fotografie se v případě tohoto zařízení stará duální fotoaparát. Oba jeho senzory mají rozlišení 13 megapixelů. První je osazen objektivem s nízkou světelností f/1.8 a optickou stabilizací obrazu. Bez problému tedy můžete fotit při horším světle i nahrávat hezká „stabilní“ videa. Druhý senzor má objektiv ultraširokoúhlý, který je ideální pro focení větších scén. Jelikož je telefon LG G6 highednový model, tak se u něj můžete spolehnout na přesné barvy a velmi dobré vyvážení bílé, což obecně bývá problém u cenově srovnatelných novějších mobilů střední třídy.

LG G6

LG G6

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší fotomobily do 5000 Kč

1) Asus ZenFone 4 ZE554KL

Přestože nechci nutně doporučovat starší mobilní telefony, tak z pohledu co nejlepší mobilní fotografie je to zkrátka nutné. Do cenové relace 5000 korun nám spadl mobil Asus ZenFone 4 ZE554KL. Parádní kousek z roku 2017, jehož posledních pár kusů se dá nyní za tyto bezkonkurenční peníze koupit. Zadní fotoaparát je duální, kde se opět jedná o kombinaci širokoúhlého a ultraširokoúhlého objektivu. Rozlišení hlavního senzoru je 12 megapixelů. K němu příslušící objektiv má světelnost f/1.8 a v této cenové relaci jedinečnou čtyřosou stabilizaci obrazu. Hledáte-li tedy co nejlepší fotomobil do 5000 Kč, Asus ZenFone 4 ZE554KL je jasná volba.

Asus ZenFone 4 ZE554KL

Asus ZenFone 4 ZE554KL

Zobrazit parametryKde koupit?

2) Xiaomi Mi 8 Lite

Předcházející Asus je parádní, ale přeci jen starší a doprodávající se smartphone. Hledáte-li z pohledu designu žhavější kousek, pak by vás mohl oslovit Xiaomi Mi 8 Lite. Ten má nejen srovnatelný senzor (1/2.55″), ale i objektiv s ne o moc vyšší světelností f/1.9. Sekundární objektiv hlavní kamery slouží sice pouze jako senzor hloubky ostrosti, ale na telefon za 5000 korun jsou to i tak super parametry. Na přední straně se navíc nachází nadstandardní selfie kamera s rozlišením 24 megapixelů. Xiaomi Mi 8 Lite je tedy také jednoznačně jeden z nejlepších fotomobilů za tyto peníze.

Xiaomi Mi 8 Lite

Xiaomi Mi 8 Lite

Zobrazit parametryKde koupit?

3) Redmi Note 7

Velmi očekávanou novinkou roku 2019 je (Xiaomi) Redmi Note 7 – telefon s extrémním 48Mpx hlavním senzorem. Ten společně s objektivem o slušné světelnosti f/1.8 umí pořizovat opravdu velmi pěkné a zejména detailní snímky. Možná až přehnaně velké rozlišení ale není zárukou těch nejlepších fotografií, jelikož například předcházející Mi 8 Lite má o něco lepší vyvážení barev a méně trpí přesvícením některých scén. Je to zkrátka něco za něco. Tak jako tak Redmi Note 7 rozhodně patří k nejlepším fotomobilům ve své kategorii, zejména kvůli uvedené vysoké detailnosti, která je v této cenové relaci unikátní.

Redmi Note 7

Redmi Note 7

Zobrazit parametryKde koupit?

Za 5000 Kč se dá v současné době koupit verze se 3 GB RAM a 32 GB uživatelského úložiště. Pokud vám ale nevadí příplatek několika korun navíc, vyplatí se více varianta 4 GB RAM + 64 GB, popř. 4GB RAM + 128 GB.

Nejlepší fotomobily do 4000 Kč

1) Xiaomi Mi A2

Na špici nejlepších fotomobilů do 4000 Kč je opět Xiaomi, konkrétně model Xiaomi Mi A2 z projektu Android One. Tento moderní mobil střední třídy také sází na kombinaci dvou fotoaparátů. Hlavní kamera má 12 megapixelů a světelnost f/1.8. Sekundární 20megapixelová kamera poté dopomáhá při tmavších scénách pro dosažení lepších výsledků. Tato kombinace funguje překvapivě dobře a tak si Xiaomi Mi A2 rozhodně zaslouží doporučení.

Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2

Zobrazit parametryKde koupit?

2) Redmi 7

Druhým nejlépe fotícím telefonem v diskutované cenové relaci je opět žhavá novinka (Xiaomi) Redmi 7. Tento designově moderní mobil má fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů, ve kterém nalezneme objektiv s průměrnou světelností f/2.2. Na těle tohoto krásného telefonu jistě nepřehlédnete ani sekundární objektiv, který dopomáhá s hloubkou ostrosti při focení snímků s rozmazaným pozadím. V celkovém součtu Redmi 7 rozhodně patří k těm nejlepším fotomobilům za minimální peníze, byť nelze očekávat zázraky.

Redmi 7

Redmi 7

Zobrazit parametryKde koupit?

I v tomto případě si můžete kromě verze s 32gigabajtovým úložištěm několik korun připlatit a pořídit si verzi s dvojnásobným úložištěm, tedy 64 gigabajtů.

Nejlepší fotomobil do 3000 Kč

Xiaomi Redmi 6

Kupodivu se i za částku okolo 3000 korun dá pořídit slušný telefon. Nelze mít sice přehnaná očekávání, nicméně v rámci možností se opravdu jedná o překvapivě dobrý kousek. Bude se to sice zdát jako klišé, ale nejen z pohledu co nejkvalitnějších fotografií je hlavním adeptem na doporučení Xiaomi Redmi 6. Tento smartphone je předchůdcem výše uvedeného modelu a disponuje srovnatelnou konfigurací duálního fotoaparátu. V tomto případě se ale jedná o mobil levnější, tudíž má o něco slabší ostatní parametry (procesor, kapacita baterie). I přesto je ale Xiaomi Redmi 6 mobilní telefon pro méně náročné uživatele naprosto dostačující.

Xiaomi Redmi 6

Xiaomi Redmi 6

Zobrazit parametryKde koupit?

Máte k uvedeným doporučením či konkrétním „fotomobilům“ nějaký dotaz či připomínku? Myslíte si, že by na určitých pozicích měly být jiné telefony? Neváhejte nás kontaktovat!

Copyright © 2012–2019 Cena-Vykon.cz