Nejlepší fotomobily od 3000 do 30 000 Kč – zima 2018/19

Nejlepší fotomobily

Vybíráte nový mobilní telefon a je pro vás tím nejdůležitějším aspektem fotoaparát?

Na této stránce naleznete stručné doporučení těch aktuálně nejlepších „fotomobilů“ v různých cenových relacích. Seznam začíná těmi absolutně nejlepšími mobily pro nejnáročnější uživatele a pokračuje do cenově příznivějších kategorií. V každém případě je dbáno na doporučení moderního telefonu s co nejlepšími výsledky jeho fotoaparátů. Ať je tedy váš rozpočet jakýkoli, jistě si vyberete!

Možnost prohlédnout si kompletní parametry či zakoupit doporučované fotomobily naleznete pod níže uvedenými odkazy.

Následující doporučení fotomobilů je pravidelně aktualizováno, poslední aktualizace: 19. 12. 2018

Rychlá navigace:

Nejlepší fotomobily současnosti

1) Apple iPhone Xs

O vrchol pomyslného žebříčku nejlepších fotomobilů v současné době soupeří zejména tři telefony. Jedním z nich je bezesporu Apple iPhone Xs, popř. jeho větší verze iPhone Xs Max. Tento nejnovější smartphone americké společnosti disponuje hlavním duálním fotoaparátem, kde je primární objektiv širokoúhlý, ten sekundární poté s možností dvojnásobného optického zoomu. V obou případech máme tu čest s rozlišením 12 megapixelů a optickou stabilizací obrazu. Velmi detailní a ostré snímky jsou tedy samozřejmostí jak při běžném focení, tak v případě přiblížení. Před konkurencí však Apple iPhone Xs vyniká zejména kvalitou pořizovaných videí, kde skvělou práci odvádí právě ona optická stabilizace obrazu.

Apple iPhone Xs

Apple iPhone Xs

Zobrazit parametryKde koupit?

2) Google Pixel 3 XL

Ve srovnatelné cenové relaci okolo 30 000 Kč se pohybuje druhý špičkový mobil ze zámoří – Google Pixel 3 XL (popř. menší Pixel 3). Na první pohled tento telefon ohledně fotoaparátu příliš neoslní. Vždyť má pouze jeden hlavní objektiv?! Ten má navíc poměrně běžnou světelnost f/1.8 a rozlišení jeho senzoru je „jen“ 12,2 Mpx. Tou nejsilnější zbraní smartphonu Google Pixel 3 XL je totiž software. Je až neskutečné, jak kvalitní snímky umí tento mobil pořídit. Nejen přes den, ale i v noci, při nedostatečném umělém či obecně velmi špatném osvětlení. Mód s označením Night Sight je pomyslným nástupcem HDR+ a je schopen pořizovat opravdu nadstandardně prosvícené snímky, které jsou v současném mobilním fotografickém světě unikátní.

Google Pixel 3 XL

Google Pixel 3 XL

Zobrazit parametryKde koupit?

3) Huawei Mate 20 Pro

Třetí žhavou novinkou patřící k současné špičce v oblasti fotomobilů je rozhodně Huawei Mate 20 Pro. Zde naopak vděčíme za maximální kvalitu snímků zejména hardwaru, jelikož tento telefon disponuje hned třemi objektivy hlavního fotoaparátu. První má extrémní rozlišení 40 Mpx při světelnosti f/1.8. Druhý objektiv je ultraširokoúhlý pro snadné zachycení co největší možné scény. Trojici uzavírá teleobjektiv s možností až 5násobného zoomu. Již z toho je jistě patrné, že s tímto mobilem bez problému vyfotíte v podstatě cokoli. Zmínit si u Huawei Mate 20 Pro zaslouží i přední kamera, která má nadstandardní rozlišení senzoru 24 megapixelů.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší fotomobily do 20 000 Kč

1) Huawei P20 Pro

Mobilní telefon Huawei P20 Pro taktéž patří na aktuální vrchol žebříčku z pohledu fotoaparátů, byť byl již v podstatě nahrazen předcházejícím modelem. I zde je co nejlepších výsledků při fotografování docíleno použitím tří objektivů. Hlavní fotoaparát má značně nadstandardní velikost senzoru 1/1.73″ a díky tomu extrémní rozlišení 40 Mpx. Tato špičková kamera je dále doplněna druhým monochromatickým senzorem o rozlišení 20 Mpx, což vytváří podmínky pro výborné fotografie s minimálním šumem i při špatném osvětlení. Aby toho však nebylo málo, tak Huawei P20 Pro disponuje ještě třetím fotoaparátem s 8Mpx teleobjektivem. To v praxi znamená, že je schopen pořizovat také výborné snímky s přiblížením (3x optický zoom).

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro

Zobrazit parametryKde koupit?

2) Samsung Galaxy S9+ a Note9

Samsung Galaxy S9+, popř. větší Samsung Galaxy Note9 jsou další špičkové fotomobily současnosti. Výborných výsledků při pořizování snímků je docíleno dvěma kamerami. Hlavní objektiv má rozlišení 12 Mpx a umožňuje jedinečnou možnost změny světelnosti mezi f/2.4 a f/1.5. S tímto fotoaparátem jste tedy schopni fotit nejen perfektně detailní snímky při dostatečném osvětlení, ale také čisté noční scény bez zbytečného šumu. Druhý hlavní fotoaparát má taktéž rozlišení 12 Mpx, ale disponuje teleobjektivem. To vám umožní pořizování kvalitních snímků bez rozmazání při dvojnásobném optickém zoomu.

Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9+

Zobrazit parametryKde koupit?

3) HTC U12+

S nastavením rozpočtu do 20 000 Kč je v pořadí třetím nejlepším telefonem na fotografování HTC U12+. I tento fotomobil nabídne špičkové výsledky zejména díky dvěma zadním objektivům. Ten první má velmi slušné rozlišení 12 Mpx a parádní světelnost f/1.75. Sám o sobě tedy pořizuje skvělé snímky za jakýchkoli světelných podmínek, nicméně oproti předcházejícím Samsungům přeci jen ve tmavších scénách trochu ztrácí. Druhý zadní fotoaparát je opět s teleobjektivem, což vám umožní pořizování bezztrátových přiblížených snímků díky dvojnásobnému optickému zoomu.

HTC U12+

HTC U12+

Zobrazit parametryKde koupit?

Příznivci produktů od společnosti Apple se mohou v této cenové relaci rozhodovat mezi mobilem Apple iPhone X, či novinkou Apple iPhone XR s výkonnějším procesorem, ale méně kvalitním displejem. Do bojů v této kategorii také velmi brzy zasáhne netradiční Xiaomi Mi MIX 3, což jistě potěší fanoušky tohoto čínského výrobce.

Nejlepší fotomobily do 15 000 Kč

1) Samsung Galaxy S9

V prvním čtvrtletí roku 2019 bychom se měli dočkat nových vlajkových lodí od společnosti Samsung. V důsledku toho aktuální vlajkové lodě zlevňují a tak si můžeme dopřát špičkové modely za rozumnější peníze. Jedním z nich je výše uvedený Galaxy S9+, tím druhým modelem jeho menší bratříček Samsung Galaxy S9. Tento telefon sice postrádá sekundární teleobjektiv pro bezztrátový zoom, na nejdůležitějším primárním objektivu a jeho senzoru však nic měněno nebylo. Výborné fotografie za jakéhokoli osvětlení jsou tedy samozřejmostí, stejně jako maximálně kvalitní zpracování, na kterém si tento jihokorejský výrobce zakládá.

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9

Zobrazit parametryKde koupit?

2) OnePlus 6T

Produkty společnosti OnePlus obecně patří mezi průkopníky v oblasti špičkových telefonů za přijatelné peníze, kde se ale zároveň nešetří na fotoaparátech. Nejnovější model OnePlus 6T je toho se svými dvěma objektivy na zádech důkazem. Ten hlavní má sám o sobě výborné parametry se světelností f/1.7 a 16Mpx rozlišením senzoru. Sekundární 20megapixelový objektiv sice zas tak velkou důležitost nemá, občas je ale schopen napomoci s lepší hloubkou ostrosti a případným digitálním zoomem. Ve výsledku tak OnePlus 6T jednoznačně patří k aktuální špičce mezi fotomobily, zejména bavíme-li se o rozumné cenové hladině do 15 000 Kč.

OnePlus 6T

OnePlus 6T

Zobrazit parametryKde koupit?

3) Xiaomi Mi 8

Společnost Xiaomi je synonymem pro perfektní poměr cena / výkon a ani u špičkového modelu Xiaomi Mi 8 tomu není jinak. Kromě celkově výborných parametrů patří ve své cenové relaci k nejlepším také fotoaparát. Na zadní straně telefonu nalezneme rovnou dva. Hlavní má rozlišení 12 Mpx a se slušnou světelností objektivu (f/1.8) a velikostí senzoru (1/2.55″) se může bez problému srovnávat i s dražší konkurencí. Sekundární zadní fotoaparát má taktéž 12 Mpx a umožňuje dvojnásobný optický zoom, což při focení vzdálenějších objektů rozhodně oceníte. Xiaomi Mi 8 s cenou blížící se desetitisícové hranici je zkrátka výborným pořízením!

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8

Zobrazit parametryKde koupit?

V této cenové relaci si z pohledu fotografování zaslouží vaši pozornost také mobilní telefony Huawei P20 a Google Pixel 2. V prvním případě máme tu čest s „odlehčenou“ verzí výše uvedeného Huawei P20 Pro, v tom druhém poté s předchůdcem Pixelu 3.

Nejlepší fotomobily do 10 000 Kč

1) Xiaomi Mi MIX 2S

Přímým konkurentem ale zároveň stájovým kolegou je pro předcházející Mi 8 telefon Xiaomi Mi MIX 2S. Tento mobil má naprosto stejnou konfiguraci hlavního fotoaparátu a zároveň velmi podobné všechny ostatní parametry. Hlavní odlišnost lze tedy spatřovat zejména v netradičním „bezrámečkovém“ designu, který potěší absencí vykrojení displeje u horní hrany, ale pro změnu trochu zamrzí méně praktickým umístněním přední kamery. Je to zkrátka něco za něco. Jelikož je však Xiaomi Mi MIX 2S o cca 2 měsíce starší model, lze jej v současné době bez problému sehnat v řadě eshopů za neodolatelných 10 000 korun.

Xiaomi Mi MIX 2S

Xiaomi Mi MIX 2S

Zobrazit parametryKde koupit?

2) Samsung Galaxy S8

Vlajkové lodě od Samsungu vždy fotili špičkově a stáří jim na kvalitě příliš neubírá. Uplynulý čas od jejich prvotního představení ale výrazně ukrajuje z jejich ceny, díky čemuž si nyní můžete pořídit loňský model Samsung Galaxy S8 s cenou okolo 10 000 Kč. Z pohledu fotografování je pro vás na zadní straně připraven spolehlivý širokoúhlý objektiv s parádní světelností f/1.7 a optickou stabilizací obrazu. Pod ním je ukryt nadstandardně velký 12Mpx senzor, jež se stará o minimální šum i při oné vyšší světelnosti objektivu.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

Zobrazit parametryKde koupit?

3) HTC U11

I bývalá vlajková loď HTC U11 šla po představení svého nástupce s cenou výrazně dolů a spadla tak do kategorie mobilů okolo 10 000 korun. Za tyto peníze je z pohledu fotoaparátu srovnatelně neodolatelným nákupem, jako předchozí Samsung. I v tomto případě máme totiž tu čest s kvalitním 12megapixelovým senzorem a objektivem s výbornou světelností f/1.7. Můžete se tak těšit na skvělé snímky za denního světla i při slabším umělém osvětlení.

HTC U11

HTC U11

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší fotomobily do 8000 Kč

1) Samsung Galaxy S7

Přestože Samsung Galaxy S7 je více než dva roky starý model, jeho pořízení i na přelomu roku 2018 a 2019 rozhodně dává smysl. Bývalá absolutní špička na poli smartphonů je díky výraznému poklesu cen velmi konkurenceschopná a kromě celkově lákavých parametrů nabízí zejména velmi kvalitní fotoaparát. U rozměrově malého a tím v dnešní době téměř jedinečného mobilu Samsung Galaxy S7 na zadní straně nalezneme špičkový 12Mpx senzor a objektiv se světelností f/1.7. V případě společnosti Samsung se jedná o záruku kvality snímků za jakýchkoli podmínek. Od pořízení tohoto „postaršího“ telefonu vás neodradí ani operační systém, neboť již v tomto roce obdržel aktualizaci na moderní Android 8.0 Oreo.

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

Zobrazit parametryKde koupit?

2) Pocophone F1

Mobilní telefon Pocophone F1 je velmi kontroverzní kousek. Někteří jej milují kvůli papírově výborným parametrům za minimální cenu, jiní zatracují z důvodu lacinějšího celoplastového provedení či absence NFC. Nutno však uznat, že za aktuální cenu okolo 8000 Kč nelze mobilu nic moc vyčítat. Pocophone F1 si kromě bezkonkurenčního výkonu zaslouží pochválit i za fotoaparáty. Hlavní zadní se skládá ze dvou senzorů. První má rozlišení 12 megapixelů a nadstandardní velikost 1/2.55″. Světelnost objektivu poté činí slušných f/1.9. Druhý 5Mpx senzor dopomáhá s hloubkou ostrosti, tedy s takzvaným bokeh efektem (rozmazání okolí). Přední kamera telefonu byla věnována 20Mpx senzoru a objektivu se světelností f/2.0. Slušný základ pro populární selfie.

Pocophone F1

Pocophone F1

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší fotomobil do 7000 Kč

HTC U Ultra

Mobilní telefon HTC U Ultra je se svým sekundárním displejem celkem netradiční kousek. My se však v tomto článku zaměříme hlavně na parametry související s kvalitou pořizovaných snímků. Senzor hlavního fotoaparátu má špičkovou velikost 1/2.3″ a rozlišení 12 Mpx. V případě objektivu máme tu čest také s nadstandardem v podobě světelnosti f/1.8. Zejména díky těmto technickým parametrům je tedy u mobilu HTC U Ultra docíleno špičkových výsledků – těch nejlepších za dané peníze.

HTC U Ultra

HTC U Ultra

Zobrazit parametryKde koupit?

Dalším kvalitním telefonem je z pohledu fotografování Nokia 7 Plus, která byla nedávno doporučována ve článku o nejlepších mobilech do 7000 Kč.

Nejlepší fotomobil do 6000 Kč

Xiaomi Mi 8 Lite

Předcházející HTC je parádní, ale téměř dva roky starý smartphone. Hledáte-li z pohledu designu žhavější kousek, pak by vás mohl oslovit zejména Xiaomi Mi 8 Lite. Ten má sice o něco menší senzor (1/2.55″) a objektiv s vyšší světelností (f/1.9), na telefon za 6000 korun jsou to však super parametry. Zejména pokud je k hlavní kameře přidán ještě sekundární senzor hloubky ostrosti a na přední straně se nachází selfie kamera s rozlišením 24 megapixelů. Xiaomi Mi 8 Lite je prostě tím nejlepším fotomobilem za tyto peníze.

Xiaomi Mi 8 Lite

Xiaomi Mi 8 Lite

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší fotomobily do 5000 Kč

1) Xiaomi Mi A2

Na špici nejlepších fotomobilů do 5000 Kč je opět Xiaomi, konkrétně model Xiaomi Mi A2 z projektu Android One. Tento moderní mobil střední třídy také sází na kombinaci dvou fotoaparátů. Hlavní kamera má 12 megapixelů a světelnost f/1.8. Sekundární 20megapixelová kamera poté dopomáhá při tmavších scénách pro dosažení lepších výsledků. Tato kombinace funguje překvapivě dobře a tak si Xiaomi Mi A2 rozhodně zaslouží doporučení.

Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2

Zobrazit parametryKde koupit?

2) Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Člověk by si řekl, že slušně fotící telefony se v cenové relaci okolo 5000 korun těžko hledají. Opak je ale pravdou. Velkým překvapením roku 2018 byl ve střední třídě Xiaomi Redmi Note 5. S kvalitou fotografií z tohoto mobilu jste měli možnost seznámit se v nedávném porovnání. Na úspěchy tohoto mobilu s duálním fotoaparátem navazuje Xiaomi Redmi Note 6 Pro, což je v podstatě totožný telefon, jen s „vykrojeným“ displejem. I v tomto případě jsou tedy výsledky fotoaparátu velmi dobré, rozhodně jedny z nejlepších v této cenové kategorii.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší fotomobily do 4000 Kč

1) Meizu M6 Note

Mnoho modelů mobilních telefonů od populárního čínského výrobce Meizu se bohužel na český trh nedostává. Je to škoda, jelikož produkty této společnosti mají výborný poměr cena / výkon. Například model Meizu M6 Note to ale zvládl, což velmi potěší zejména milovníky fotografování. V tomto velmi levném telefonu totiž nalezneme překvapivě kvalitní 12Mpx hlavní kameru s poměrně velkým senzorem 1/2.6″ a slušným objektivem se světelností f/1.9. Aby toho nebylo málo, tak fotoaparát je ještě doplněn druhým objektivem pomáhajícím při ostření či efektu rozmazání (bokeh). Meizu M6 Note je zkrátka za 4000 Kč opravdu neodolatelný fotomobil.

Meizu M6 Note

Meizu M6 Note

Zobrazit parametryKde koupit?

2) Xiaomi Redmi S2

Druhou velmi slušnou možností fotomobilu za rozumné peníze je Xiaomi Redmi S2. Ten je svou konfigurací duálního hlavního fotoaparátu velmi podobný předcházejícímu Meizu. Primární objektiv má sice o něco horší světelnost (f/2.2) a tím tedy slabší snímky v noci, nicméně i tak se jedná o jeden z nejlepších kousků v této cenové relaci, zejména s přihlédnutím k jeho ostatním bezkonkurenčním parametrům.

Xiaomi Redmi S2

Xiaomi Redmi S2

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší fotomobil do 3000 Kč

Xiaomi Redmi 6

Kupodivu se i za částku okolo 3000 korun dá pořídit slušný telefon. Nelze mít sice přehnaná očekávání, nicméně v rámci možností se opravdu jedná o překvapivě dobrý kousek. Bude se to sice zdát jako klišé, ale nejen z pohledu co nejkvalitnějších fotografií je hlavním adeptem na doporučení Xiaomi Redmi 6 s duálním fotoaparátem. Tento smartphone fotí v podstatě obdobně jako předešlý model Redmi S2. V tomto případě se ale jedná o mobil levnější, tudíž má o něco slabší ostatní parametry (procesor, operační a uživatelskou paměť). I přesto je to ale stále mobilní telefon pro méně náročné uživatele naprosto dostatečný.

Xiaomi Redmi 6

Xiaomi Redmi 6

Zobrazit parametryKde koupit?

Máte k uvedeným doporučením či konkrétním „fotomobilům“ nějaký dotaz či připomínku? Myslíte si, že by na určitých pozicích měly být jiné telefony? Neváhejte nás kontaktovat!


Copyright © 2012–2019 Cena-Vykon.cz