Nejlepší herní PC sestavy – červen 2021

Nejlepší herní PC sestavyTato stránka je věnována stručnému doporučení nejlepších herních počítačů v různých cenových relacích. Seznam začíná nejlevnější herní sestavou pro přijatelné hraní při Full HD rozlišení a pokračuje k dražším počítačům pro náročnější uživatele, kteří touží po hraní jakýchkoli her na maximální detaily bez kompromisů. Ať je tedy váš rozpočet jakýkoli, jistě si vyberete!

V případě každé sestavy je dbáno na získání co nejlepšího poměru cena / výkon. NEjedná se tedy o již hotová kompletní řešení, nýbrž o sestavy na míru z těch aktuálně nejvýhodnějších komponent. Možnost prohlédnout si kompletní konfigurace či jejich přímé zakoupení včetně sestavení v ceně naleznete pod níže uvedenými odkazy.

Součástí sestav není licence na operační systém Windows. Pokud tuto licenci potřebujete a chcete si nechat systém do počítače nainstalovat, nezapomeňte do objednávky přidat produkt Microsoft Windows 10 Home CZ. Patříte-li mezi uživatele, kteří si s instalací Windowsu poradí sami, můžete si operační systém pořídit z „druhé ruky“ za výrazně výhodnější cenu, viz následující odkazy – Windows 10 Home nebo Windows 10 Pro. Stejně tak si můžete pořídit i Microsoft Office 2019 Home či Professional.

Všechny uvedené sestavy jsou pravidelně aktualizovány, poslední aktualizace: 11. 1. 2021

Většina aktuálně doporučovaných sestav je bohužel nekompletní, neboť v současné době jsou v podstatě absolutně nedostupné jakékoliv grafické karty a také většina procesorů. Snad se situace na trhu brzy zlepší… :-(

Lepší než snaha o sestavení stolního PC je nyní koupit si HERNÍ NOTEBOOK, kde je zatím nabídka v celku rozumná.

Rychlá navigace:

Nejlevnější herní PC sestava (do 12 000 Kč)

Pokud byste si rádi pořídili co nejlevnější herní počítač z moderních a nových komponent, sestava v tomto duchu je správnou cestou. 4jádrový procesor Intel Core i3-10100F a 8 GB operační paměti doplníme grafickou kartou s čipem GeForce GTX 1050 Ti. Do cenově příznivé počítačové skříně dáme ještě vhodnou základní desku, rychlý 256GB pevný disk, dostatečně výkonný zdroj a máme nejlevnější herní počítač s cenou lehce přes 10 000 Kč! Bezproblémové řešení pro méně náročné hráče či uživatele věnující se zejména starším herním titulům.

Nejlevnější herní PC sestavaZobrazit konfiguraciKoupit herní PC za 12 000 Kč

Alternativní sestava s integrovaným grafickým jádrem

Alternativní možností co nejlevnějšího počítače je sestava s procesorem AMD Ryzen 3 3200G (popř. lepším Ryzen 5 3400G), který má přijatelně výkonné integrované grafické jádro. Ušetřené peníze tak můžete investovat do ostatních komponent, zejména v podobě lepší základní desky, větší operační paměti a rychlejšího SSD NVMe disku. Takovýto počítač má sice jako celek slabší grafický výkon, nicméně budete mít opravdu kvalitní základ, který lze v budoucnu velmi snadno vylepšit právě dokoupením chybějící dedikované grafické karty!

Zobrazit alternativní sestavu

Nejlepší herní PC sestava do 15 000 Kč

V případě herního počítače s cenou do patnácti tisíc korun je nejlepší volbou procesoru moderní AMD Ryzen 3 3100. Ten pro patřičný herní výkon doplníme skvěle výkonnou grafickou kartou s čipem Radeon RX 5500 XT. Operační paměť systému je nadstandardních 16 gigabajtů, pro uživatelská data poté dobře poslouží 256GB SSD disk. Počítači ale také nechybí kvalitnější základní deska a spolehlivý zdroj, což vám umožní bezproblémové vylepšování sestavy v budoucnu.

Nejlepší herní PC sestava do 15 000 KčZobrazit konfiguraciKoupit herní PC za 15 000 Kč

Nejlepší herní PC sestava do 20 000 Kč

Základem tohoto herního počítače je nejvýkonnější procesor do 4000 korun, 6jádrový AMD Ryzen 5 2600X s 12 výpočetními vlákny (možnou alternativou je i novější Ryzen 5 3500X, který má větší výkon na jedno jádro, ale celkový výkon je nižší z důvodu maximálně 6 výpočetních vláken). K němu z pohledu grafického výkonu v uvedené cenové relaci nejvíce sedí karta s čipem od NVIDIE, konkrétně moderní GeForce GTX 1660 (dostupnost těchto karet je však v současné době tragická a proto je vhodnou alternativou Radeon RX 5500 XT v 8GB verzi). Dále nesmí chybět 16 GB systémové paměti a dva pevné disky – rychlý 256GB SSD a vysokokapacitní 1TB HDD. Součástí sestavy je také kvalitní zdroj a základní deska rozměrnějšího formátu ATX, která má řadu rozšiřujících slotů.

Nejlepší herní PC sestava do 20 000 KčZobrazit konfiguraciKoupit herní PC za 20 000 Kč

Nejlepší herní PC sestava do 25 000 Kč

Vybíráte herní sestavu za 25 000 korun? V rámci tohoto rozpočtu se dá již poskládat opravdu výborný počítač, který si snadno poradí s drtivou většinou současných her na vysoké detaily. Základ tvoří nejvýkonnější procesor do 6000 korun a moderní grafická karta od AMD, konkrétně 6jádrový Ryzen 5 3600 a Radeon RX 5600 XT. Pro tuto konfiguraci je dále použito ideálních 16 GB operační paměti, spolehlivá herní základní deska a nesmí chybět ani dva pevné disky.

Nejlepší herní PC sestava do 25 000 KčZobrazit konfiguraciKoupit herní PC za 25 000 Kč

Nejlepší herní PC sestava do 30 000 Kč

S parádním rozpočtem třiceti tisíc korun si můžete pořídit špičkový počítač bez jakýchkoli kompromisů! Mozkem takového stroje je opět neodolatelně výhodný 6jádrový procesor AMD Ryzen 5 3600 podpořený 16 GB RAM. O luxusní herní výkon se v případě této sestavy stará nejmodernější grafická karta vyšší střední třídy – NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti (aktuální dostupnost těchto nových karet je však bohužel velmi špatná). Pro operační systém a nejhranější hry je připraven rychlý SSD disk. Na instalace datově náročnějších her a vaše ostatní data poté skvěle poslouží větší 2TB magnetický disk. Pro případné rozšiřování sestavy v budoucnu je k dispozici kvalitní deska formátu ATX společně se spolehlivým počítačovým zdrojem.

Nejlepší herní PC sestava do 30 000 Kč

Zobrazit konfiguraciKoupit herní PC za 30 000 Kč

Nejlepší herní PC sestava do 40 000 Kč

V případě nejlepšího herního počítače do 40 000 korun volíme nejmodernější procesor od AMD, konkrétně neodolatelný 6jádrový Ryzen 5 5600X s 12 výpočetními vlákny. Tu největší část rozpočtu však opět věnujeme co nejvýkonnější a moderní grafické kartě, té s čipem NVIDIA GeForce RTX 3070 (popř. lze zvolit konkurenční Radeon RX 6800). Takto drahému počítači ale samozřejmě nesmí chybět ani 16 gigabajtů operační paměti, pořádný 512GB SSD v kombinaci s 2TB HDD, či kvalitní zdroj a PC skříň. Počítač v takovéto konfiguraci se již nezastaví před žádnou současnou hrou ani při nastavení maximálních detailů a vyššího rozlišení (Quad HD).

Nejlepší herní PC sestava do 40 000 KčZobrazit konfiguraciKoupit herní PC za 40 000 Kč

Druhou možností luxusního herního počítače za 40 000 Kč je sestava s 8jádrovým procesorem Intel Core i7-10700. Tento procesor je sice vyráběn starší technologií než konkurenční AMD, jelikož je ale schopen pracovat až na 16 výpočetních vláknech, jeho výkon je v podstatě srovnatelný. Máte-li tedy srdcem blíže k „modrému týmu“, toto je ideální sestava pro vás.

Zobrazit alternativní sestavu

Nejlepší herní PC sestava do 50 000 Kč

Patříte mezi uživatele, kteří chtějí to nejlepší? V tom případě je pro vaše herní zážitky ideální jeden z aktuálně nejlepších herních procesorů, 8jádrový taktovatelný AMD Ryzen 7 5800X (do této sestavy můžete v případě zájmu zvolit i levnější Ryzen 5 5600X). Moderní AMD procesor a 32 GB RAM vám v kombinaci se špičkovou high-endovou kartou NVIDIA GeForce RTX 3080 (popř. Radeon RX 6800 XT) poskytne nejluxusnější herní zážitek při hraní jakékoli hry, zejména v kombinaci s profesionálním herním monitorem o nadstandardní frekvenci. Kvalitní komponenty napříč celou sestavou zajistí také dlouhou životnost, což je u takto drahého počítače neméně důležité.

Nejlepší herní PC sestava do 50 000 KčZobrazit konfiguraciKoupit herní PC za 50 000 Kč

Druhou o něco levnější možností je v této nejvyšší cenové relaci herní počítač s procesorem od společnosti Intel. Řeč je konkrétně o 8jádrovém taktovatelném modelu Intel Core i7-10700K se 16 výpočetními vlákny. Tento procesor má sice o něco menší celkový výkon než konkurenční AMD, vzhledem k nižší ceně je však výhodnost tohoto řešení srovnatelná.

Zobrazit alternativní sestavu

Máte k uvedeným herním sestavám nějaký dotaz či připomínku? Neváhejte nás kontaktovat.

Nepotřebujete herní počítač, ale spíše sestavu pro domácí či pracovní využití? V tom případě se podívejte na aktuální doporučení nejlepších stolních počítačů.

Copyright © 2012–2021 Cena-Vykon.cz