Nejlepší tablety od 2000 do 10 000 Kč – březen 2019

Nejlepší tablety od 2000 do 10 000 KčTato stránka je věnována stručnému doporučení nejlepších tabletů v různých cenových relacích. Seznam začíná nejlevnějším použitelným tabletem pro méně náročné uživatele a pokračuje až k dražším tabletům pro náročnější, kteří hledají lépe vybavené či kvalitnější řešení. Zkrátka ať je váš rozpočet jakýkoli, jistě si vyberete!

V případě každé kategorie je dbáno na získání co nejlepšího poměru ceny, výkonu a výbavy, ať se tedy pohybujete v jakémkoli cenovém rozmezí, jedná se o to nejvýhodnější pořízení. Prohlédnutí kompletních parametrů či možnost zakoupení doporučovaných tabletů naleznete pod níže uvedenými odkazy.

Následující doporučení tabletů je pravidelně aktualizováno, poslední aktualizace: 30. 1. 2019

Rychlá navigace:

Nejlevnější tablet (do 2000 Kč)

Hledáte-li co nejlevnější ale přesto použitelný tablet, pak je jediným přijatelným řešením 7palcový Huawei MediaPad T3 7. Tento tablet má sice opravdu základní parametry, nicméně pro ty nejméně náročné uživatele je určitě dostatečný. Za částku lehce pod 2000 Kč zkrátka nabídne maximum. Pokud si tedy nemůžete dovolit navýšit rozpočet s přesahem alespoň do následující kategorie, je Huawei MediaPad T3 7 správnou volbou.

Huawei MediaPad T3 7

Huawei MediaPad T3 7

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší tablet do 4000 Kč

Částka okolo 4000 korun je již poměrně rozumným rozpočtem na nový tablet. Za tyto peníze se dají pořídit tablety s parametry vhodnými nejen pro bezproblémové serfování na internetu či sledování videí, ale také pro občasné hraní méně náročných her.

Nejlepší 10palcový tablet do 4000 Kč

Pokud chcete tablet větších rozměrů, je nejlepší volbou Huawei MediaPad T3 10. Vzhledem k velkému displeji a kvalitnímu provedení se v rámci aktuální nabídky českých eshopů jedná o nejrozumnější řešení.

Huawei MediaPad T3 10

Huawei MediaPad T3 10

Zobrazit parametryKde koupit?

Druhou možností tabletu s 10palcovou úhlopříčkou displeje je Lenovo Tab 4 10. Tento model sice oproti Huawei postrádá kovové šasi a je o pár stokorun dražší, pro změnu ale potěší výrazně větší kapacitou baterie.

V případě, že vám nedělá problém pořídit si tablet ze zahraničí, nepřehlédněte ještě Teclast M20 4G. S tímto z pohledu celkových parametrů neporazitelným tabletem jsme se seznámili v nedávné recenzi.

Nejlepší 8palcový tablet do 4000 Kč

Oceníte u tabletu spíše praktičtější menší provedení? Pak zvolte 8palcový Huawei MediaPad T3 8. Kromě rozdílné velikosti displeje má tento model stejnou konfiguraci, jako jeho předcházející větší verze.

Huawei MediaPad T3 8

Huawei MediaPad T3 8

Zobrazit parametryKde koupit?

I zde je druhou možností ve stanoveném rozpočtu konkurenční tablet Lenovo Tab 4 8. Ten má v podstatě stejné parametry, jen vzhledem k o něco vyšší ceně horší poměr cena / výkon. :-)

Nejlepší tablet do 5000 Kč

Za částku 5000 korun si můžete pořídit tablet od světové jedničky v oblasti mobilních telefonů – Samsung Galaxy Tab A 10.1. Ten je z pohledu celkové výbavy tím nejlepší možným řešením, jelikož za dané peníze získáte zařízení s velkým 10,1palcovým displejem, krásným rozlišením a také 32GB interním úložištěm. Tento tablet si můžete v případě zájmu pořídit v černém nebo bílém provedení, případně s navýšením rozpočtu ve verzi Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE, která umožňuje využití mobilního internetu.

Samsung Galaxy Tab A 10.1

Samsung Galaxy Tab A 10.1

Zobrazit parametryKde koupit?

Pravděpodobně to bude již vypadat trochu podezřele, ale v tomto rozpočtu vychází velmi výhodně i tablet od společnosti Huawei. Konkrétně se bavíme o 10,1palcovém modelu Huawei MediaPad T5 10 (popř. verzi s LTE). Oproti levnějším tabletům i tento model nabídne zejména větší rozlišení displeje (1920 x 1200 pixelů) a výkonnější 8jádrový procesor. To oceníte jak při prohlížení fotografií a sledování videí, tak například při hraní náročnějších her. Slabší stránkou tohoto moderního a cenově velmi příznivého tabletu je sice pouze 16gigabajtová uživatelská paměť, tu lze ale v případě potřeby rozšířit až o 256 GB prostřednictvím microSD karty.

Huawei MediaPad T5 10

Huawei MediaPad T5 10

Zobrazit parametryKde koupit?

Jsou-li pro vás nebo vaše děti 10palcové tablety moc velké, pak si pořiďte menší modely z předcházející kategorie. To jsou totiž ty nejlepší 8palcové tablety i do 5000 korun. V případě, že byste hledali řešení s možností mobilního internetu, pak zvolte tablet Lenovo Tab 4 8 LTE.

Nejlepší tablet do 6000 Kč

S nastavením rozpočtu do 6000 korun je z pohledu celkových parametrů nejlepším tabletem Lenovo Tab M10, resp. jeho LTE verze. Pod 10palcovým IPS displejem s vysokým rozlišením se nachází nadstandardní 3 GB operační paměti a 32 GB paměti uživatelské. To je velmi slušný základ, který oceníte zejména při častém používání více aplikací zároveň. Výkon zvoleného procesoru je sice o něco slabší, než v případě tabletů z předcházející kategorie, pokud však neplánujete používat tablet výhradně na hry, rozhodně vás nebude nikterak brzdit.

Lenovo Tab M10

Lenovo Tab M10

Zobrazit parametryKde koupit?

Ani v této kategorii na českém trhu bohužel neobjevíme zajímavější 8palcové tablety než ty, které již byly uvedeny výše. Jestli ale mají pro vaše potřeby slabé parametry, raději se podívejte do kategorie následující.

Nejlepší tablet do 7000 Kč

Nejlepší 10palcový tablet do 7000 Kč

Mezi tablety v této cenové relaci nejvíce osloví jihokorejský Samsung Galaxy Tab A 10.5. K základním parametrům této novinky patří líbivý Full HD displej s úhlopříčkou 10,5 palců, velmi solidní 3 GB RAM a 32 GB interního úložiště. K tomu přidáme baterii o parádní kapacitě 7300 mAh společně s kvalitním provedením, a je zaděláno na bezproblémový tablet za opodstatněnou cenu.

Samsung Galaxy Tab A 10.5

Samsung Galaxy Tab A 10.5

Zobrazit parametryKde koupit?

Pořídit si jej můžete v černém nebo šedém provedení, případně také s podporou mobilního internetu přes LTE.

Nejlepší 8palcový tablet do 7000 Kč

U tabletů s menším displejem nejvíce láká Lenovo Tab 4 8 Plus, popř. o 1000 Kč dražší verze Lenovo Tab 4 8 Plus LTE s mobilním internetem. V obou případech máme tu čest se špičkovými 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště. To je výborná zpráva zejména pro náročné uživatele, které tento svižný tablet rozhodně nebude nikterak omezovat.

Lenovo Tab 4 8 Plus

Lenovo Tab 4 8 Plus

Zobrazit parametryKde koupit?

Výše uvedený tablet je kromě černého provedení k dispozici také v bílém.

Nejlepší tablet do 10 000 Kč

Nejlepší 10palcový tablet do 10 000 Kč

Nekompromisním řešením moderního a spolehlivého tabletu je jednoznačně Apple iPad 2018. Tento 9,7palcový model se dá v současné době bez problému pořídit pod 9000 Kč, což je opravdu neodolatelná částka za kvalitní a velmi výkonný stroj. V porovnání s konkurenčními zařízeními s operačním systémem Android je tento tablet až trojnásobně výkonný, což z něj dělá ten celkově nejlepší tablet v poměru cena / výkon! U tabletu potěší také podpora Apple Pencil, byť toto pero pro ovládání displeje není součástí balení. V případě zájmu o Apple iPad 2018 můžete vybírat z šedého, stříbrného nebo zlatého provedení.

Apple iPad 2018

Apple iPad 2018

Zobrazit parametryKde koupit?

Pokud byste přeci jen chtěli v této cenové relaci pořídit 10palcový tablet s Androidem, můžete popřemýšlet o modelu Samsung Galaxy Tab A 10.5 z předcházející kategorie, nebo o zařízení Lenovo Tab P10 s větší operační a uživatelskou pamětí. Tyto novinky roku 2018 se dají v současné době pořídit s cenou pod 8000 Kč, což vzhledem k jejich parametrům není vůbec špatné pořízení.

Nejlepší 8palcový tablet do 10 000 Kč

Nechcete se nechat vtáhnout do „ekosystému“ společnosti Apple nebo jednoduše hledáte menší tablet? Tou nejrozumnější konkurencí s Androidem je Huawei MediaPad M5 8.4. I tento moderní tablet nabídne špičkové parametry, výkon a precizní zpracování, stejně jako velmi slušnou cenu okolo 8500 Kč. V tomto případě máme tu čest s rozměrově praktičtějším tabletem o úhlopříčce displeje 8,4 palců. Do stanoveného rozpočtu 10 000 korun se poté v případě zájmu vejdete i s verzí Huawei MediaPad M5 8.4 LTE podporující mobilní 4G internet.

Huawei MediaPad M5 8.4

Huawei MediaPad M5 8.4

Zobrazit parametryKde koupit?

Máte k uvedeným doporučením či konkrétním tabletům nějaký dotaz či připomínku? Neváhejte nás kontaktovat!


Copyright © 2012–2019 Cena-Vykon.cz