Nejlepší tablety od 2000 do 30 000 Kč – březen 2020

Nejlepší tablety

Tato stránka je věnována stručnému doporučení nejlepších tabletů v různých cenových relacích. Seznam začíná nejlevnějším použitelným tabletem pro méně náročné uživatele a pokračuje až k dražším tabletům pro náročnější, kteří hledají lépe vybavené či kvalitnější řešení. Zkrátka ať je váš rozpočet jakýkoli, jistě si vyberete!

V případě každé kategorie je dbáno na získání co nejlepšího poměru ceny, výkonu a výbavy. Ať se tedy pohybujete v jakémkoli cenovém rozmezí, jedná se o to nejvýhodnější pořízení. Prohlédnutí kompletních parametrů či možnost zakoupení doporučovaných tabletů naleznete pod níže uvedenými odkazy.

Následující doporučení tabletů je pravidelně aktualizováno, poslední aktualizace: 13. 2. 2020

Rychlá navigace:

Nejlevnější tablet (do 2000 Kč)

Hledáte co nejlevnější ale přesto použitelný tablet? Nejpřijatelnějším řešením je v současné době 7palcový Lenovo Tab M7. Tento tablet má sice opravdu základní parametry, jelikož ale používá operační systém Android v odlehčené verzi Go edition, je pro méně náročné uživatele určitě dostatečný. Za částku lehce přes 2000 Kč zkrátka nabídne maximum za minimum peněz. Tablet Lenovo Tab M7 je k dispozici v černém nebo šedém provedení.

Lenovo Tab M7

Lenovo Tab M7

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší tablet do 3000 Kč

Chcete-li co nejlevnější tablet větších rozměrů, pak je prvním produktem na seznamu iGET Smart W103. Vzhledem k nízké cenové relaci nelze mít na tento tablet přehnané nároky co se jeho výkonu týče, velký 10,1palcový displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů je však jasným důvodem k pořízení. iGET Smart W103 je ideální zařízení pro pohodlné brouzdání na internetu, sledování videí anebo může posloužit jako centrální ovladač vaší chytré domácnosti.

iGET Smart W103

iGET Smart W103

Zobrazit parametryKde koupit?

Pokud byste si raději koupili tablet od renomovaného výrobce, je v této nejnižší kategorii vhodnou volbou Huawei MediaPad T3 10. Tento levný 9,6palcový tablet má sice oproti předchozímu řešení menší operační paměť a starší verzi Androidu, pro změnu ale spolehlivější a lehce výkonnější procesor.

Huawei MediaPad T3 10

Huawei MediaPad T3 10

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší tablet do 4000 Kč

Částka okolo 4000 korun je již poměrně rozumným rozpočtem na nový tablet. Za tyto peníze se dají pořídit tablety s parametry vhodnými nejen pro bezproblémové serfování na internetu či sledování videí, ale také pro častější hraní méně náročných her.

Nejlepší 10palcový tablet do 4000 Kč

První volbou tabletu větších rozměrů je loňská novinka Lenovo Tab M10. Tento tablet má líbivý 10,1palcový IPS displej a velké úložiště o kapacitě 32 gigabajtů. Právě kvůli většímu úložišti se tablet stává vhodným i pro instalaci datově náročnějších her či programů, byť stále nelze mít přehnané nároky co se výkonu týče. Tak jako tak Lenovo Tab M10 je za částku okolo 3500 Kč nejvýhodnějším řešením, ať už v černém nebo bílém provedení.

Lenovo Tab M10

Lenovo Tab M10

Zobrazit parametryKde koupit?

Druhou možností výhodného tabletu s 10palcovou úhlopříčkou displeje je Huawei MediaPad T5 10. Tento model má oproti Lenovu výrazně výkonnější procesor a také větší 3GB operační paměť. Zároveň se ale jeho cena pohybuje lehce nad stanovený rozpočet a proto je uváděn „až“ jako alternativa. Příplatek se však rozhodně vyplatí.

V případě, že vám nedělá problém pořídit si tablet ze zahraničí, nepřehlédněte ještě Teclast M30 4G. V globálním měřítku máme tu čest s neporazitelným tabletem z pohledu celkových parametrů.

Nejlepší 8palcový tablet do 4000 Kč

Oceníte u tabletu spíše praktičtější menší provedení vhodné například do dětských rukou? Pak zvolte 8palcový Samsung Galaxy Tab A 8.0. Jedná se o relativně nový model z roku 2019, který má velmi slušné základní parametry – 4jádrový procesor Qualcomm Snapdragon, 2 GB RAM a 32 GB interní paměti. Na takto malém tabletu si zaslouží pochválit i nadstandardní kapacita baterie, která činí 5100 mAh.

Samsung Galaxy Tab A 8.0 2019

Samsung Galaxy Tab A 8.0 2019

Zobrazit parametryKde koupit?

Druhým povedeným menším tabletem je letošní novinka Lenovo Tab M8. V porovnání se Samsungem má sice méně výkonný procesor a proto není tak vhodný na hraní her, pro změnu se ale pyšní jemnějším Full HD rozlišením a také větší pamětí RAM. Z tohoto pohledu se tedy jedná o řešení ideální třeba pro časté sledování videí.

Nejlepší tablet do 5000 Kč

Nejlepším tabletem za 5000 korun je v současné době 10,1palcový Huawei MediaPad T5 10. Oproti levnějším tabletům tento model nabídne především větší rozlišení displeje a výkonnější 8jádrový procesor. Nepřehlédnutelnými parametry jsou ale i luxusní 4 GB RAM a 64 GB uživatelského úložiště. V rámci stanoveného rozpočtu se zkrátka jedná o skvěle vybavené řešení, které zároveň přespříliš nezatíží vaši peněženku.

Huawei MediaPad T5 10

Huawei MediaPad T5 10

Zobrazit parametryKde koupit?

V této cenové relaci vychází také velmi výhodně větší verze tabletu z předcházející kategorie, model Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019. Tento tablet od jedničky na trhu s mobily osloví zejména skvěle výkonným 8jádrovým procesorem, výkonnějším než v případě předchozího Huawei. Lépe je na tom i z pohledu výdrže na jedno nabití, neboť má baterii s nadstandardní kapacitou 6150 mAh. Nevýhodu lze sice spatřovat v nižší operační a uživatelské paměti, jsou-li ale pro vás prioritní spíše ony předchozí parametry, není nad čím váhat.

Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019

Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší tablet do 7000 Kč

S navýšením rozpočtu na částku okolo 7000 korun stále zůstáváme v portfoliu čínské společnosti Huawei, neboť nejlepším tabletem je Huawei MediaPad M5 lite. Na první pohled se tento model od levnějšího výše uvedeného řešení MediaPad T5 příliš neliší. Displej má úhlopříčku 10,1 palců a jemné rozlišení 1920 x 1200 pixelů. Paměť RAM činí 4 gigabajty, interní úložiště má 64 gigabajtů. Při bližším zkoumání ale v zařízení Huawei MediaPad M5 lite nalezneme o téměř 50 % větší baterii, lepší fotoaparáty, modernější konektor USB-C a také integrovanou čtečku otisků. Vyšší cena má tedy své opodstatnění a tento novější model se taktéž vyplatí.

Huawei MediaPad M5 lite

Huawei MediaPad M5 lite

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší tablet do 8000 Kč

Máte na nový tablet vyhrazenou částku 8000 korun? Pak by vás měla primárně oslovit novinka Lenovo Yoga Smart Tab. Jedná se o tablet unikátního designu, se kterým čínský výrobce slavil velké úspěchy již před několika lety. Nyní se k tomuto technickému řešení vrací a je to jedině dobře, jelikož integrovaný výklopný stojánek je značně praktická záležitost, jak jsme si řekli již před pár lety. :-)

Lenovo Yoga Smart Tab má obrazovku s úhlopříčkou 10,1 palců a ideálním rozlišením 1920 x 1200 pixelů. Zvolený 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 439 sice v této cenové relaci nepatří mezi nejvýkonnější, i pro náročnější používání je ale dostatečný. Skvělou hodnotou jsou 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště s možností rozšíření paměťovou kartou.

Lenovo Yoga Smart Tab

Lenovo Yoga Smart Tab

Zobrazit parametryKde koupit?

V případě potřeby si můžete tento tablet pořídit také s integrovaným LTE modemem pro snadný přístup k mobilnímu internetu – Lenovo Yoga Smart Tab LTE.

Nejlepší tablet do 10 000 Kč

Nekompromisním řešením moderního a spolehlivého tabletu je jednoznačně Apple iPad 2019. Tento 10,2palcový model se dá v současné době pořídit za 9990 Kč, což je férová částka za kvalitní a velmi výkonný stroj. V porovnání s konkurenčními zařízeními s operačním systémem Android je nový iPad o cca 20 % výkonnější, což z něj dělá ten celkově nejlepší tablet v poměru cena / výkon. U tabletu potěší také podpora Apple Pencil a Smart Keyboard, byť toto příslušenství není součástí balení. V případě zájmu o Apple iPad 2019 můžete tradičně vybírat z šedého, stříbrného nebo zlatého provedení.

Apple iPad 2019

Apple iPad 2019

Zobrazit parametryKde koupit?

Hledáte-li v této cenové relaci tablet se systémem Android od Googlu, pak je tím nejrozumnějším řešením Samsung Galaxy Tab S5e. Oproti iPadu nabídne zejména celkově kvalitnější Super AMOLED displej a také větší operační i uživatelskou paměť.

Samsung Galaxy Tab S5e

Samsung Galaxy Tab S5e

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší tablet do 12 000 Kč

V cenové relaci do 12 000 korun je hlavním adeptem na doporučení Apple iPad mini 2019 (resp. iPad mini 5). Tento rozměrově praktický 7,9palcový tablet patří k těm nejvýkonnějším mobilním zařízením současnosti. Poděkovat za to může zejména modernímu procesoru Apple A12 Bionic. Kvalitní provedení a kovové šasi je samozřejmostí, příjemným překvapením poté 64 GB úložiště i v té nejzákladnější verzi.

Apple iPad mini 2019

Apple iPad mini 2019

Zobrazit parametryKde koupit?

Hledáte-li řešení s operačním systémem Android, zde zůstáváme u tabletu Samsung Galaxy Tab S5e z předchozí kategorie.

Nejlepší tablet do 15 000 Kč

Stájovým kolegou pro výše uvedený iPad mini a taktéž doposud nepřekonaný model loňského roku je Apple iPad Air 2019 neboli iPad Air 3. Tento tablet má velmi podobné parametry, včetně výkonného 6jádrového procesoru. Hlavním rozdílem je tedy zejména větší 10,5palcový IPS LCD displej a k němu patřičná baterie s větší kapacitou.

Apple iPad Air 2019

Apple iPad Air 2019

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší tablet současnosti

I nejvyšší pozice jak z pohledu ceny, tak maximálního výkonu patří produktům společnosti Apple. S cenou začínající na částce okolo 22 000 Kč si můžete pořídit nejvýkonnější tablet současnosti v podobě 11palcového Apple iPad Pro 2018 v 64GB verzi. Jestli vás ale rozpočet vůbec netrápí, lze zvolit třeba obří 12,9palcovou verzi s terabajtovým úložištěm a podporou mobilního internetu za bezmála 50 000 Kč.

Konfigurací tabletu Apple iPad Pro 2018 je mnoho, jedno ale mají společné – kvalitní zpracování, spolehlivý operační systém iPadOS a k tomu 8jádrový procesor A12X Bionic s extrémním výkonem na úrovni stolních počítačů. K takovémuto tabletu je již téměř povinnost pořídit si pero Apple Pencil 2. generace a kryt s klávesnicí Smart Keyboard Folio pro využití jeho plného potenciálu.

Apple iPad Pro 2018 11palcový

Apple iPad Pro 2018 11palcový

Zobrazit parametryKde koupit?

Apple iPad Pro 2018 12,9palcový

Apple iPad Pro 2018 12,9palcový

Zobrazit parametryKde koupit?

Jediným schopným konkurentem je pro špičkové iPady Samsung Galaxy Tab S6. Jihokorejský výrobce u tohoto tabletu opět exceluje špičkovým podáním obrazu díky Super AMOLED displeji. Již v základní verzi nalezneme luxusní úložiště 128 GB a stylus S Pen v ceně. Výkon zvoleného procesoru Qualcomm Snapdragon 855 je parádní, byť o něco nižší než u iPadů. Samsung Galaxy Tab S6 má ale zároveň nižší cenu, která se aktuálně pohybuje okolo 18 000 Kč. Poměr cena / výkon je tedy srovnatelný. Tak jako tak bych ale tento tablet doporučil pouze v případě, že trváte na operačním systému Android. Aplikace na Androidu totiž obecně trpí špatnou optimalizací při práci se stylusem, což tomuto zařízení bohužel ubírá na kráse.

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Tab S6

Zobrazit parametryKde koupit?

Máte k uvedeným doporučením či konkrétním tabletům nějaký dotaz či připomínku? Neváhejte nás kontaktovat.

Copyright © 2012–2020 Cena-Vykon.cz