Nejlepší tablety od 2000 do 30 000 Kč – září 2019

Nejlepší tablety

Tato stránka je věnována stručnému doporučení nejlepších tabletů v různých cenových relacích. Seznam začíná nejlevnějším použitelným tabletem pro méně náročné uživatele a pokračuje až k dražším tabletům pro náročnější, kteří hledají lépe vybavené či kvalitnější řešení. Zkrátka ať je váš rozpočet jakýkoli, jistě si vyberete!

V případě každé kategorie je dbáno na získání co nejlepšího poměru ceny, výkonu a výbavy. Ať se tedy pohybujete v jakémkoli cenovém rozmezí, jedná se o to nejvýhodnější pořízení. Prohlédnutí kompletních parametrů či možnost zakoupení doporučovaných tabletů naleznete pod níže uvedenými odkazy.

Následující doporučení tabletů je pravidelně aktualizováno, poslední aktualizace: 31. 7. 2019

Rychlá navigace:

Nejlevnější tablet (do 2000 Kč)

Hledáte-li co nejlevnější ale přesto použitelný tablet, pak je nejpřijatelnějším řešením 7palcový Huawei MediaPad T3 7. Tento tablet má sice opravdu základní parametry, nicméně pro ty nejméně náročné uživatele je určitě dostatečný. Za částku lehce pod 2000 Kč zkrátka nabídne maximum. Pokud si tedy nemůžete dovolit navýšit rozpočet s přesahem alespoň do následující kategorie, je Huawei MediaPad T3 7 správnou volbou.

Huawei MediaPad T3 7

Huawei MediaPad T3 7

Zobrazit parametryKde koupit?

Druhou možností nejlevnějšího přijatelného tabletu je Lenovo TAB 4 7 Essential. I v tomto případě máme tu čest se 7palcovým modelem s 1 GB operační paměti a 16 GB paměti uživatelské. Zkrátka řešení jen pro nenáročné využití, avšak za minimální peníze.

Nejlepší tablet do 3000 Kč

Chcete se vejít s částkou na nový tablet do 3000 korun? Pak se podívejte na Huawei MediaPad T3 8 či Lenovo Tab 4 8. Tyto dva (byť starší) kousky jsou z mého pohledu tím nejlepším řešením, neboť oproti nejlevnějšímu tabletu mají dvojnásobnou operační paměť, která se pro plynulejší chod celého zařízení rozhodně hodí. Zároveň si také dopřejete větší 8palcový displej s vyšším HD rozlišením. To jde navíc ruku v ruce i s větší baterií, kterou určitě využijete.

Huawei MediaPad T3 8

Huawei MediaPad T3 8

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší tablet do 4000 Kč

Částka okolo 4000 korun je již poměrně rozumným rozpočtem na nový tablet. Za tyto peníze se dají pořídit tablety s parametry vhodnými nejen pro bezproblémové serfování na internetu či sledování videí, ale také pro občasné hraní méně náročných her.

Nejlepší 10palcový tablet do 4000 Kč

Pokud chcete levný tablet větších rozměrů, je na českém trhu aktuálně nejlepší volbou Lenovo Tab E10. Vzhledem k velkému IPS displeji, 2gigabajtové operační paměti a slušnému úložišti o kapacitě 32 gigabajtů se jedná o nejrozumnější řešení.

Lenovo Tab E10

Lenovo Tab E10

Zobrazit parametryKde koupit?

Druhou možností tabletu s 10palcovou úhlopříčkou displeje je Huawei MediaPad T3 10. Tento model má sice oproti Lenovu menší uživatelské úložiště, potěší ale kovovým šasi a navíc velmi příznivou cenou, která z tohoto zařízení dělá ten nejlevnější „použitelný“ 10palcový tablet.

V případě, že vám nedělá problém pořídit si tablet ze zahraničí, nepřehlédněte ještě Teclast M20 4G. S tímto z pohledu celkových parametrů neporazitelným tabletem jsme se seznámili v nedávné recenzi.

Nejlepší 8palcový tablet do 4000 Kč

Oceníte u tabletu spíše praktičtější menší provedení vhodné například do dětských rukou? Pak zvolte 8palcový Samsung Galaxy Tab A 8.0. Jedná se o novinku roku 2019, která má velmi slušné základní parametry – 4jádrový procesor Qualcomm Snapdragon, 2 GB RAM a 32 GB interní paměti. Na takto malém tabletu si zaslouží pochválit i nadstandardní kapacita baterie, která činí 5100 mAh.

Samsung Galaxy Tab A 8.0

Samsung Galaxy Tab A 8.0

Zobrazit parametryKde koupit?

V případě, že byste chtěli řešení s možností mobilního internetu, zvolte verzi Samsung Galaxy Tab A 8.0 LTE.

Nejlepší tablet do 5000 Kč

S částkou do 5000 Kč vychází velmi výhodně opět tablet od společnosti Huawei. Konkrétně se bavíme o 10,1palcovém modelu Huawei MediaPad T5 10. Oproti levnějším tabletům tento model nabídne především větší rozlišení displeje (1920 x 1200 pixelů) a výkonnější 8jádrový procesor. To oceníte jak při prohlížení fotografií a sledování videí, tak například při hraní náročnějších her. Moderní a cenově velmi příznivý Huawei MediaPad T5 10 potěší parádními 3 GB operační paměti a 32 GB paměti uživatelské.

Chcete-li při jeho pořízení několik stokorun ušetřit, můžete zvolit nižší verzi se 2 GB RAM a 16 GB úložiště. Naopak pro zájemce o lepší parametry je nově k dispozici i verze se 4 GB RAM a 64 GB úložiště, viz následující kategorie. A aby toho nebylo málo, tak v obou případech se dá tablet pořídit také s LTE konektivitou pro přístup k mobilnímu internetu.

Huawei MediaPad T5 10

Huawei MediaPad T5 10

Zobrazit parametryKde koupit?

Druhou možností povedeného 10palcového tabletu je Lenovo Tab M10. Ten má sice oproti předchozí „kovové“ konkurenci plastové šasi a o něco slabší procesor, překvapí ale integrací GPS, což může být pro některé uživatele stěžejní parametr. Tablet je k dispozici v černém nebo bílém provedení.

Jsou-li pro vás nebo vaše děti 10palcové tablety moc velké, pak si pořiďte menší model z předcházející kategorie. To je totiž ten nejlepší 8palcový tablet i do 5000 korun.

Nejlepší tablet do 6000 Kč

Nejlepší 10palcový tablet do 6000 Kč

I v kategorii do 6000 korun je nejlepším tabletem Huawei MediaPad T5 10, právě v oné nejvyšší verzi se 4 gigabajty operační paměti a 64 gigabajty paměti uživatelské. Díky svým luxusním parametrům je tento tablet vhodný v podstatě pro jakékoli využití. Velký displej skvěle poslouží pro sledování videí či čtení článků z internetu, a na velké úložiště se vám bez problému vejde mnoho her či aplikací.

Huawei MediaPad T5 10, 64GB

Huawei MediaPad T5 10, 64GB

Zobrazit parametryKde koupit?

Druhou možností výhodného tabletu v tomto rozpočtu je Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019. Nejnovější model jihokorejského výrobce osloví zejména skvěle výkonným 8jádrovým procesorem a nejmodernějším operačním systémem Android 9.0 Pie. To jsou společně s 32GB pamětí a větší baterií ideální předpoklady pro svižné používání a hraní her. Jen s multitaskingem to nelze příliš přehánět, neboť tablet disponuje v této cenové relaci podprůměrnými 2 GB RAM.

Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019

Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019

Zobrazit parametryKde koupit?

U obou tabletů jsou v případě zájmu o mobilní internet k dispozici také verze se 4G modemem, tedy Huawei MediaPad T5 10 LTE nebo Samsung Galaxy Tab A 2019 10.1 LTE.

Nejlepší 8palcový tablet do 6000 Kč

Hledáte-li v této cenové relaci rozměrově menší řešení, tak je hlavním adeptem na pořízení Lenovo Tab 4 8 Plus. Oproti předchozím větším modelům sice v případě tohoto kousku trochu zamrzí podprůměrná 16GB kapacita interního úložiště, jinak se ale jedná o v celku svižný kousek. Základem je 8jádrový procesor, 3 GB RAM a jemné rozlišení 1920 x 1200 pixelů.

Lenovo Tab 4 8 Plus

Lenovo Tab 4 8 Plus

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší tablet do 7000 Kč

I s nastavením rozpočtu na 7000 korun bych z pohledu celkových parametrů primárně volil v předcházející kategorii uvedený Huawei MediaPad T5 10. Každopádně pokud je pro vás velmi důležitá co nejvyšší výdrž baterie, rozhodně by vám mohl padnout do oka 10,5palcový Samsung Galaxy Tab A 10.5. Tento doprodávající se kousek totiž disponuje baterií se špičkovou kapacitou 7300 mAh. Ani za ostatní parametry třeba v podobě 3 GB RAM a 32 GB interního úložiště se ale tablet rozhodně nemusí stydět.

Samsung Galaxy Tab A 10.5

Samsung Galaxy Tab A 10.5

Zobrazit parametryKde koupit?

Tablet si můžete pořídit v černém nebo šedém provedení.

Nejlepší tablet do 10 000 Kč

Nejlepší 10palcový tablet do 10 000 Kč

Nekompromisním řešením moderního a spolehlivého tabletu je jednoznačně Apple iPad 2018. Tento 9,7palcový model se dá v současné době bez problému pořídit pod 8500 Kč, což je opravdu neodolatelná částka za kvalitní a velmi výkonný stroj. V porovnání s konkurenčními zařízeními s operačním systémem Android je tento tablet až dvojnásobně výkonný, což z něj dělá ten celkově nejlepší tablet v poměru cena / výkon! U tabletu potěší také podpora Apple Pencil, byť toto pero pro ovládání displeje není součástí balení. V případě zájmu o Apple iPad 2018 můžete vybírat z šedého, stříbrného nebo zlatého provedení.

Apple iPad 2018

Apple iPad 2018

Zobrazit parametryKde koupit?

Pokud byste přeci jen chtěli v této cenové relaci pořídit 10palcový tablet s Androidem, můžete popřemýšlet o modelu Huawei MediaPad M5 10 s větší operační a uživatelskou pamětí.

Huawei MediaPad M5 10

Huawei MediaPad M5 10

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší 8palcový tablet do 10 000 Kč

Nechcete se nechat vtáhnout do „ekosystému“ společnosti Apple nebo jednoduše hledáte menší tablet? Pak je pro vás nejlepší volbou Huawei MediaPad M5 8.4. I tento moderní tablet nabídne špičkové parametry, výkon a precizní zpracování, stejně jako velmi slušnou cenu okolo 8000 Kč. V tomto případě máme tu čest s rozměrově praktičtějším řešením o úhlopříčce displeje 8,4 palců. Do stanoveného rozpočtu 10 000 korun se poté v případě zájmu vejdete i s verzí Huawei MediaPad M5 8.4 LTE podporující mobilní 4G internet.

Huawei MediaPad M5 8.4

Huawei MediaPad M5 8.4

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší tablet do 12 000 Kč

V cenové relaci do 12 000 korun je hlavním adeptem na doporučení Apple iPad mini 2019 (resp. iPad mini 5). Tento rozměrově praktický 7,9palcový tablet patří k těm nejvýkonnějším mobilním zařízením současnosti. Poděkovat za to může zejména modernímu procesoru Apple A12 Bionic. Kvalitní provedení a kovové šasi je samozřejmostí, příjemným překvapením poté 64 gigabajtů úložiště i v té nejzákladnější verzi.

Apple iPad mini 2019

Apple iPad mini 2019

Zobrazit parametryKde koupit?

Hledáte-li v této cenové relaci tablet s operačním systémem Android, pak je tím nejrozumnějším řešením Samsung Galaxy Tab S5e. Oproti iPadu nabídne především větší a celkově kvalitnější Super AMOLED displej, co se výkonu týče se s ním ale bohužel nemůže vůbec srovnávat. Tak jako tak je to však nejlepší možné řešení se systémem od Googlu.

Samsung Galaxy Tab S5e

Samsung Galaxy Tab S5e

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší tablet do 15 000 Kč

Stájovým kolegou pro výše uvedený iPad mini a taktéž novinkou pro letošní rok je Apple iPad Air 2019 neboli iPad Air 3. Tento tablet má velmi podobné parametry, včetně výkonného 6jádrového procesoru. Hlavním rozdílem je tedy zejména větší 10,5palcový IPS LCD displej a k němu patřičná baterie s větší kapacitou.

Apple iPad Air 2019

Apple iPad Air 2019

Zobrazit parametryKde koupit?

Pokud chcete konkurenční řešení s Androidem, přichází v potaz jedině Samsung Galaxy Tab S4. Tento tablet s krásným 10,5palcovým Super AMOLED displejem nabídne parádní 4gigabajtovou operační paměť a slušně výkonný procesor, byť stále o poznání slabší, než první uvedený iPad Air.

Samsung Galaxy Tab S4

Samsung Galaxy Tab S4

Zobrazit parametryKde koupit?

Nejlepší tablet současnosti

I nejvyšší pozice jak z pohledu ceny, tak maximálního výkonu patří produktům společnosti Apple. S cenou začínající na částce okolo 22 000 Kč si můžete pořídit nejvýkonnější tablet současnosti například v podobě 11palcového Apple iPad Pro 2018 v 64GB verzi. Jestli vás ale rozpočet vůbec netrápí, lze zvolit třeba obří 12,9palcovou verzi s terabajtovým úložištěm a podporou mobilního internetu za bezmála 56 000 Kč.

Konfigurací tabletu Apple iPad Pro 2018 je mnoho, jedno ale mají společné – kvalitní zpracování, spolehlivý operační systém iOS a k tomu 8jádrový procesor A12X Bionic s extrémním výkonem na úrovni stolních počítačů! K takovémuto tabletu je již téměř povinnost pořídit si pero Apple Pencil 2. generace a kryt s klávesnicí Smart Keyboard Folio pro využití jeho plného potenciálu…

Apple iPad Pro 2018 11palcový

Apple iPad Pro 2018 11palcový

Zobrazit parametryKde koupit?

Apple iPad Pro 2018 12,9palcový

Apple iPad Pro 2018 12,9palcový

Zobrazit parametryKde koupit?

Máte k uvedeným doporučením či konkrétním tabletům nějaký dotaz či připomínku? Neváhejte mě kontaktovat!

Copyright © 2012–2019 Cena-Vykon.cz