Podobné články

22 komentářů

 1. 1

  Ondra

  Dobrý den, chci se zeptat jaký byste doporučil smartphone do 3000 Kč?

  Odpovědět
  1. 1.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, za tyto peníze je mým aktuálním favoritem Meizu M6 3GB/32GB. Zvážit ale můžete také ne o moc dražší Xiaomi Redmi Note 5A Prime či velmi populární rozměrově menší model Redmi 4X. Levnějším řešením je poté parádní Redmi 5A z nedávného článku o nejlepších mobilech do 2000 Kč.

   Odpovědět
 2. 2

  Martin

  Dobrý den, jakou televizi byste doporučili ve velikosti 55″ s co nejlepším obrazem do 22 tisíc? Díky

  Odpovědět
  1. 2.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, rozhodoval bych se mezi LG 55SJ810V s IPS panelem, a o něco levnější Samsung UE55MU6402 s VA panelem.

   Odpovědět
 3. 3

  Jirka

  Dobrý den. Chtěl bych Vás poprosit o Vaši radu k výběru slušného telefonu mezi Nokiemi případně Lenovem. Zvyk je železná košile a nedám na Nokie dopustit:-)) Takže, jakou slušnou Nokii tak cca do 5.000,- 6.000,- lze pořídit? Díky moc!

  Odpovědět
  1. 3.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, možnosti jsou v podstatě pouze dvě – Nokia 6 nebo novější model Nokia 6.1 (Nokia 6 2018) s výkonnějším procesorem. :-)

   Odpovědět
 4. 4

  Mara

  Dobrý den, rád bych si koupil do 6000 telefon. Myslíte, že bude pořád dostačující Sony Xperia Z3 Compact? Vyhovuje mi jeho velikost a doteď jsem měl iPhone 5 a už se mi chce zkusit něco nového. Nebo máte nějaký jiný typ této velikosti za rozumný peníze? Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  1. 4.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, z mého pohledu bych tento telefon již spíše nedoporučil, jelikož má slabší procesor a na dnešní dobu poměrně malou operační i uživatelskou paměť. Pokud chcete malý telefon, tak bych doporučil ve článku uvedený model X Compact, který není o tolik dražší, ale má celkově lepší parametry.

   Odpovědět
 5. 5

  Martin

  Dobrý den, jaký byste doporučil outdoorový telefon do 6000.-, s přihlédnutím na kvalitu fotografií. Děkuji.

  Odpovědět
  1. 5.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, osobně vyloženě odolné telefony moc nemusím, jelikož mi přijde výhodnější kvalitnější „normální“ mobil + k němu nějaké pořádné pouzdro. Tj. doporučil bych ve článku uvedený voděodolný Galaxy A5 a k němu třeba Spigen Slim Armor. Pokud však chcete ve stanoveném rozpočtu nějaký komplet, jako jediné přijatelné řešení mne napadá Blackview GBV7000 Pro.

   Odpovědět
 6. 6

  Žaneta

  Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, nějaký typ na telefon s displejem 5,2 – 5,5 palce, 64 GB, dual sim, hlavně slušný fotoaparát, rozumná výdrž baterky s cenou do 5000-6000 Kč? Děkuji

  Odpovědět
  1. 6.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, vzhledem k vašemu požadavku na menší displej mne napadá jediná rozumná volba – ve článku o nejlepších mobilech do 5000 Kč druhá uvedená Nubia.

   Odpovědět
 7. 7

  Matyáš

  Dobrý den, hledám telefon do 8000 Kč s co nejlepším fotoaparátem, ale aby to nebylo moc na úkor výkonu. Předem děkuji za radu.

  Odpovědět
  1. 7.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, můžete zvážit ve článku uvedený Xiaomi, popř. Samsung Galaxy A5. S cenou o něco výše je poté starší ale stále skvěle výkonný Samsung Galaxy S7, který opravdu výborně fotí. Z novějších telefonů mne poté napadá ještě Sony Xperia XA2, který také nefotí vůbec špatně, ale S7 je na tom lépe.

   Odpovědět
 8. 8

  Jana

  Dobrý den, rozhoduji se zda si koupit Huawei p 20 lite, nebo Samsung galaxy A6+. Který je podle vás lepší?

  Odpovědět
  1. 8.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, z těchto dvou mobilů určitě doporučuji Huawei P20 Lite 4GB/64GB, jelikož má celkově lepší parametry.

   Odpovědět
 9. 9

  Milan

  Dobrý den, jaký mobil do 5000 Kč byste mi doporučil z hlediska osvědčené životnosti a bezporuchovosti? Mám tím na mysli starší model, u kterého se už projevily případné nepřijatelné závady a délka životnosti dosáhla cca 4 roky. V poslední době u mě i blízkého okolí zjišťuji, že mobily prakticky končí do půl roku po uplynutí záruky. A kupovat si nový mobil každé dva roky mi přijde nepřijatelné. Existuje vůbec nějaký takový?

  Odpovědět
  1. 9.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, ze starších ale kvalitních mobilů mne napadá výše zmíněný Samsung Galaxy S7, ten však vychází o něco dráž. Z cenově příznivějších bych poté přemýšlel o Samsung Galaxy A5 2017 či trhem velmi prověřený Xiaomi Redmi 4X 3GB/32GB Global. Každopádně co bude za 4 roky těžko říct. Ono velmi záleží jak se uživatel o telefon stará, jak ho nabíjí apod. Poté teoreticky může 4 roky vydržet každý, jestli bude ale za tuto dobu použitelný těžko říci – myslím z hlediska aktuálnosti operačního systému a náročnosti budoucích aplikací…

   Odpovědět
 10. 10

  Pavel

  Dobrý den. Rozhoduji se mezi Xiaomi Redmi Note 4 4GB/64GB Global vs Xiaomi Redmi Note 5 4GB/64GB Global. Který byste doporučil? Ve vašem srovnávači pořád vychází lépe note 4.

  Odpovědět
  1. 10.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, v porovnávači to vychází správně. :-) Note 5 je celkově lepší, má výkonnější procesor, lepší fotoaparát a také kvalitnější displej. Note 4 je také výhodné pořízení, jelikož je levnější. Pokud se ale rozhodujete mezi těmito dvěma modely, určitě doporučuji volit novější a lepší Note 5.

   Odpovědět
 11. 11

  Martin

  Krásný slunečný den, sháním se po „fotomobilu“, kde mi až tak nezáleží na výkonu (ovšem zvládat běžné úkony plynule by mohl (GPS, internet, normální aplikace…)), ale na kvalitě fotografií. Vím, že jen na pixely se nedá koukat, jde mi hlavně o minimální šum, zkrátka opravdu kvalitní foťák. Cena tak max. do 5 tis. Další faktory by ještě mohly být dobrá baterie a vnitřní úložiště. Předem děkuji za tipy. Martin

  Odpovědět
  1. 11.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, doporučil bych vám ve článku první uvedený Xiaomi, v 64GB verzi se dá sehnat již okolo 5000 Kč. Za tyto peníze nejrozumnější volba jak z pohledu fotoaparátu, tak úložiště a baterie.

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © 2012–2018 Cena-Vykon.cz