O autorovi

David Trlica

Nadšenec do mobilních technologií, počítačů a obecně technických novinek. Píše o tom, co ho baví a co by mohlo zajímat i ostatní. Ať už jde o události z IT světa, recenze produktů či různá doporučení, která pomohou s lepší orientací v tomto rychle se měnícím odvětví.

Podobné články

5 komentářů

 1. 1

  David

  Nevím kdo sestavoval tento žebříček 😅 iphone je hrozný co se týče baterie, foťák má od Samsungu takže co je vlastně dobrého na iPhonu ?

  Odpovědět
  1. 1.1

   David Trlica

   Dobrý den, doporučuji přečíst článek až do konce, nejen, že se dozvíte proč je iPhone dobrý, ale třeba také to, kdo sestavoval žebříček. Jinak výdrž baterie u Apple iPhone 15 Pro Max patří napříč vlajkovými modely k tomu nejlepšímu, k tomu není potřeba další diskuze. U menšího Apple iPhone 15 Pro je to samozřejmě vzhledem k velikosti zařízení a tedy menší kapacitě baterie horší, pořád ale na tom v porovnání s jinými telefony kolem šesti palců není špatně.

   Informace o fotosnímačích Apple nezveřejňuje, takže možná se u nějakého sekundárního fotoaparátu může vyskytovat Samsung snímač, i když je to nepravděpodobné. A pokud již chcete adorovat podle značky snímače, tak se spíše doporučuji zaměřit na Sony, které u iPhone 15 Pro a Pro Max vyrábí snímač pro hlavní fotoaparát, konkrétně jde o IMX 803 a třeba takový Samsung Galaxy S24 Ultra má rovnou tři snímače od Sony.

   S přáním pěkného dne
   DT

   Odpovědět
   1. 1.1.1

    Peter

    Ano, v tom máte pravdu, ale přes to, tohle nejsou nejlepší mobilní telefony, mám Samsung ultra a nám i pixel 6, rozdíl v ceně šílený, kvalita fotek a videa ve 4k stejná, co na to prostě říct? To samé je o iPhone 15. Má přednosti jiné, zabezpečovací, otevření, platba, ale fotky a videa jsou kvalitně stejné, za denního světla, jako na pixelu 6 za 9 tisíc. Vždyť stačí vzít dva telefony, nahrát stejný video ve 4k, dát to v plné velikosti, kvalitě na HDD a pustit na OLED přece centrum. A na 165 cm už bude kvalita poznat.

    Odpovědět
 2. 2

  Peter

  Tak tohle psal jedině autor, co vůbec neměl mobil v ruce, ale opsal to, za prvé, vůbec mě nezajímá fotka a video ve 4k jako prohlížení v mobilu, na tom display to vypadá všude dobře, ale nahrávka na OLED TV 165 cm minimálně, je zbytečně vyhazovat tolik peněz, když třeba pixel 6 má skvělý záznam ve 4k,na OLED LG 165 cm to vypadá nádherně. iPhone není Lepší a Samsung ultra jak píšete, nemá lepší nahrávku a fotka by také mohla být diskutabilní. Píšu, jelikož Samsung mám, pixel 6 mám a další mobilní telefony. Ten iPhone vypadá sice krásně, ale není to zázrak techniky, jen lidé se prostě rozdělili na android a ios. Co na to říct. Vivo je sice poslední řada kvalitní, ale stále je to žebříček drahých mobilů, přitom je řada levnějších modelů, mobilních telefonů z kvalitou stejně, nebo lépe. Něco jiného je reklama, kdy vám předvedou kvalitní obraz, něco jiného je realita, kdy mobil máte v ruce.

  Odpovědět
  1. 2.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Dobrý den, děkuji za váš názor. Každému může vyhovovat něco jiného. Stejně tak je to i s našimi doporučeními. Je to náš názor, na základě našich vlastních zkušeností, byť samozřejmě se zohledněním i zkušeností jiných fundovaných recenzentů, které nám přijdou smysluplné. Rozhodně mne ale uráží vaše tvrzení, že „nemáme mobily v ruce“. Vy třeba opěvujete Pixel 6, já osobně jsem nebyl schopen vydržet s jeho nástupcem Pixelem 7, až mne to donutilo o tom napsat krátký příspěvek, byť „negativními“ recenzemi nerad ztrácím čas. Co se týče kvality videa z iPhonů, tak si nejsem jist, jestli jste je testoval dosti podrobně, jako třeba my. iPhone ve výchozím nastavení nahrává v nižším rozlišení a s nižšími FPS, to je dobré změnit (Nastavení – Fotoaparát – Záznam videa). Zásadním nastavením je pak také „Nastavení – Fotoaparát – Formáty“. Výchozí „Vysoká efektivita“ (H.265/HEVC) je sice modernější formát, ale s tímto formátem řada zařízení a programů neumí pořádně pracovat. Výsledkem pak mohou být nepřesné barvy, rozmazaný či trhaný obraz apod. To by mohl být problém vaší OLED TV, respektive třeba jen konkrétního přehrávače v ní. Proto doporučuji vyzkoušet v iPhonu formát „Nejkompatibilnější“ (aka H.264), kde takto nahraná videa bez problému přehraje každé zařízení či program v PC.

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © 2012–2024 Cena-Vykon.cz