O autorovi

Ing. Petr Mlejnek

Zakladatel webu Cena-Vykon.cz, celoživotní nadšenec do informačních a komunikačních technologií, ale také milovník aktivních sportů všeho druhu.

Podobné články

14 komentářů

 1. 1

  Marek

  Já osobně tyhle problémy nepociťuji, naopak pociťuji problém s baterií.. Byl jsem zvyklý bez problému na den provozu, aktuálně mám na Pixelu externí powerbanku v podobě obalu, takže mobil váží sice kilo, ale vydrží déle… Také bych do něj už znova nešel.

  1. 1.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Děkuji moc za názor Marku.

 2. 2

  Petr Blahůšek

  Zajímavé jsou stížnosti na čtečku otisku prstů, které se táhnou snad už od vydání Pixelu 6. Nikdy jsem to nepochopil – mám Pixel 6 Pro a od prvního dne, kdy jsem nahrál jeden prst tuším jako dva nebo tři „profily“, tak vůbec nemám problém jak s palcem na (pro mě hlavní) levé ruce, tak ani s tím na pravé, který jsem nahrál „jen kdyby náhodou“. Ale souhlasím s tím, že detailní fotky jsou na krajích rozmazané, to jsem si schválně šel ověřit. Na druhou stranu, fotky jsou jinak obecně naprosto skvělé (viz všechny slepé testy, kterých se kterýkoliv Pixel zúčastnil…).

  Paradoxně spousta popisovaných vad se projevila právě při poslední aktualizaci. Nekompletní překlad (to je fakt haluz) dřív nebyl, nenašel jsem jediné anglické slovo.

  Za mě aplikace Google fotky naprosto úžasná. Byl jsem dlouholetý uživatel Xperií a přechod byl těžký, ale teď už vím, že ta aplikace je skvělá (od perfektních přednastavení úprav až po velice inteligentní vyhledávání). Nemluvě o perfektně fungujícím propojení s cloudem Google.

  Za mě jsou Pixely pořád skvělé telefony, když budeme brát v potaz cenu. Ano, zmiňovaný Samsung (když se člověk evidentně dost posnaží) dává určitě větší smysl, ale při běžných cenách si nejsem jistý, jestli najdeme za stejnou cenu stejně celkově povedený telefon.

  1. 2.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Děkuji mnohokrát za vaši zkušenost. Otisky mám nahrány 2 pro každý palec, celkem tedy 4. Více nahrát nejde. Trochu to pomohlo, ale stále nic komfortního. Google Fotky jsou samozřejmě věcí názoru, respektive způsobu používání. Já to mám spíše naopak. Fotky chci do cloudu nahrávat jen minimálně (akutní zálohy na cestách), primárně je nahrávám do lokálního úložiště, takže spoustu věcí, co vám Google nutí, v podstatě nevyužiji. Tak jako tak mi přijde naprosto tristní v podstatě nemožnost fotky v cloudu nějak efektivně/hromadně mazat. Místo toho vám raději Google neustále nutí navýšení úložiště apod. Z pohledu businessu je to logické, ale uživatelsky peklo.

 3. 3

  Petr

  Pixel 7 Pro jsem měl a dal jsem ho pryč. To co je uvedeno v příspěvku jsem řešit nemusel. Jediným problémem byla nestabilita systému, přerušování hovorů (nebo nekompatibilita s T-Mobilem), restarty telefonu, podle mého názoru HW problém, na který si stěžují v CZ i zahraničí, Google to nevyřešil od řady 6. Někdy bylo kvůli 3 min hovoru volat několikrát, jako pracovní mobil nepoužitelný. Jinak by mě telefon hodně bavil, pevná konstrukce, prémiový originální design, skvělý displej, výdrž baterie 2 dny, rychlý systém a skvělé fotky ve všech režimech, to vše za přijatelnou cenu. Škoda

  1. 3.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Děkuji za názor. Ano, telefonování mi také zlobilo, ale sváděl jsem to obecně na horší signál, což je uvedeno ve článku. Možná to ale nebude jen tím, jak uvádíte. Osobně mi hodně chyběla ta nemožnost volat přes Wi-Fi, protože to v mém případě používám hodně.

 4. 4

  kostr

  No já jsem asi trochu fanboy, protože jsem na Pixel 7 přešel po třech letech z Pixelu 3A (pořád skvělý telefon, mimochodem), ovšem musím konstatovat že ta čtečka na sedmičce je opravdu nic moc. Palce mi vůbec nebere a nejlépe zvládá prostředníčky, ovšem člověk musí prst na displej položit přesně a pevně, jakékoliv nepatrné sklouznutí a konec. Osmička už by měla mít ultrazvukovou čtečku, takže pokud někdo o Pixelu uvažuje, asi by měl vydržet do podzimu. Kromě čtečky ale jinak u mě naprostá spokojenost. A co bych opravdu vyzdvihnul je adaptivní jas. První adaptivní jas který opravdu naprosto bezchybně funguje za jakýchkoliv světelných podmínek.

  1. 4.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Děkuji za zkušenost. A co to focení na blízko? To vás neirituje? To třeba onen Pixel 3A rozhodně nedělal.

 5. 5

  Martin

  narazil jsem na tento článek, protože mě došla trpělivost a hledám jak zobrazit historii hovorů/sms přímo u kontaktu. To je pro mě naprosto zásadní funkcionalita a nechápu že to nemá, jak jsem si ted potvrdil. Neexistuje nějaká možnost to zapnout, nebo doinstalovat? Jinak mám ho od června a také dost trpím. 1/ čtečka otisků = tragédie (možná je to tím ochranným sklem, ale zapnul jsem tu funkci aby to kompenzovalo sklo a stále v podstatě nepoužitelné, palce vůbec nebere, nyní mi ze 4 prstů bere jen ukazováček tak z 70%, který musím naprosto přesně přiložit a to jsem je už 2x obnovoval – vždy se to na chvilku zlepšilo) 2/ výdrž baterie horší než můj 4 roky starý telefon ale mám tedy zaplý ten trvalý čas na displeji, musím to ještě zkusti bez toho 3) ovládání v menu – asi je to standard že to nemá dole ty 3 „systémové klávesy“ a možná je to o zvyku, ale prostě ovládání 1 rukou je scifi. 4) telefonování – ted se mi pravidelně děje, že někdo volá a telefon nezvoní, naprosto random, nebo v momentu že na nem třeba poslouchám hudbu, podkást apod. Prostě jen vidím nepřijatý hovor přestože leží vedle mě na stole a přitom před tím chvilku vše ok, hovor byl slyšet. Nejhorší jsou takové random závady a toto je přesně ona. Jediné co je pozitivní je foťák, ten je excelentní a to byl hlavní důvod proč jsem kupoval (kromě toho že se mi líbil design). Nicméně ta cena cca 14t. je pro mě na hraně, za nový Pix8 dát cca 20tis. – to opravdu ne. Jinak je to taková těžká cihla, ale to asi je obecně trend.

  1. 5.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Děkuji mnohokrát za vaši zpětnou vazbu. Ano, názory na Pixel telefony se vskutku různí. Já více méně trvám na tom, že v současné době si z majitelů Pixel telefonů dělá Google „testery“. Tj. je schopen dodat něco nestandardního a jedinečného, ale zároveň velmi často opomíjí v podstatě základní funkcionality.

 6. 6

  Matěj

  Já jsem naopak s Pixelem velmi spokojený. Používal jsem 6pro (tam byla opravdu čtečka pomalejší) momentálně mám 7pro (zde je vše v pořádku) a ve čtvrtek si jdu pro 8pro. Možná jsem měl štěstí, ale nikdy jsem nenarazil na žádné bugy systému či chyby při telefonování. Příjem signálu je za mě úplně v pohodě. Celkově bych řekl, že výpadky při hovoru měli hlavně zákazníci O2 před spuštěním VoLTE v červnu 2023. Co se týče VoWIFI, tak uživatelé beta verze A14QPR1 hlásí nativní funkčnost – to znamená, že bychom se teoreticky měli dočkat v prosincovém future dropu. Nechci působit přehnaně nekriticky, možná jsem jen nenáročný uživatel.

  1. 6.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Děkuji moc za názor a zkušenost. Je pravda, že já mám O2. Když poběží v budoucnu VoWiFi budu rád, pokud to sem doplníte. Osobně už nemám možnost vyzkoušet, Pixel šel do světa.

 7. 7

  Jirka

  Dobrý den, Pixel 7 pro, používám od února tohoto roku. Do minulého měsíce jsem byl v podstatě spokojen, pokud nebudu řešit „Google jako takový“. Problém mi začal až tento měsíc, po 7 až 7,20 minutách hovoru se mi začíná hovor rozpadat (škvrčení, probublávání), přestává být rozumět. Po vytípnutí a okamžitém vytočení stejného čísla mohu pokračovat dalších 7 minut. Nedovedete mi poradit, zda to je software na přeinstalaci nebo hardware na reklamaci? Děkuji za odpověď.

  1. 7.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Dobrý den, s tímto jsem se nesetkal, ale telefon již nemám, tak nemohu otestovat aktuální situaci (SW). Neinstaloval jste v nedávné době nějakou aktualizaci? Neupadl vám telefon? Zkoušel jste telefon se SIM od jiného operátora? Pokud ne, zkuste, pak budeme chytřejší. Tak jako tak kdyby nepomohlo, je na řadě bohužel tovární reset a kdyby ani ten nepomohl, až pak reklamace (tam totiž stejně budou chtít vymazaný telefon).

Komentáře jsou již uzavřeny.

Copyright © 2012–2024 Cena-Vykon.cz