O autorovi

Ing. Petr Mlejnek

Zakladatel webu Cena-Vykon.cz, celoživotní nadšenec do informačních a komunikačních technologií, ale také milovník aktivních sportů všeho druhu.

Podobné články

8 komentářů

 1. 1

  Marek

  Já osobně tyhle problémy nepociťuji, naopak pociťuji problém s baterií.. Byl jsem zvyklý bez problému na den provozu, aktuálně mám na Pixelu externí powerbanku v podobě obalu, takže mobil váží sice kilo, ale vydrží déle… Také bych do něj už znova nešel.

  1. 1.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Děkuji moc za názor Marku.

 2. 2

  Petr Blahůšek

  Zajímavé jsou stížnosti na čtečku otisku prstů, které se táhnou snad už od vydání Pixelu 6. Nikdy jsem to nepochopil – mám Pixel 6 Pro a od prvního dne, kdy jsem nahrál jeden prst tuším jako dva nebo tři „profily“, tak vůbec nemám problém jak s palcem na (pro mě hlavní) levé ruce, tak ani s tím na pravé, který jsem nahrál „jen kdyby náhodou“. Ale souhlasím s tím, že detailní fotky jsou na krajích rozmazané, to jsem si schválně šel ověřit. Na druhou stranu, fotky jsou jinak obecně naprosto skvělé (viz všechny slepé testy, kterých se kterýkoliv Pixel zúčastnil…).

  Paradoxně spousta popisovaných vad se projevila právě při poslední aktualizaci. Nekompletní překlad (to je fakt haluz) dřív nebyl, nenašel jsem jediné anglické slovo.

  Za mě aplikace Google fotky naprosto úžasná. Byl jsem dlouholetý uživatel Xperií a přechod byl těžký, ale teď už vím, že ta aplikace je skvělá (od perfektních přednastavení úprav až po velice inteligentní vyhledávání). Nemluvě o perfektně fungujícím propojení s cloudem Google.

  Za mě jsou Pixely pořád skvělé telefony, když budeme brát v potaz cenu. Ano, zmiňovaný Samsung (když se člověk evidentně dost posnaží) dává určitě větší smysl, ale při běžných cenách si nejsem jistý, jestli najdeme za stejnou cenu stejně celkově povedený telefon.

  1. 2.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Děkuji mnohokrát za vaši zkušenost. Otisky mám nahrány 2 pro každý palec, celkem tedy 4. Více nahrát nejde. Trochu to pomohlo, ale stále nic komfortního. Google Fotky jsou samozřejmě věcí názoru, respektive způsobu používání. Já to mám spíše naopak. Fotky chci do cloudu nahrávat jen minimálně (akutní zálohy na cestách), primárně je nahrávám do lokálního úložiště, takže spoustu věcí, co vám Google nutí, v podstatě nevyužiji. Tak jako tak mi přijde naprosto tristní v podstatě nemožnost fotky v cloudu nějak efektivně/hromadně mazat. Místo toho vám raději Google neustále nutí navýšení úložiště apod. Z pohledu businessu je to logické, ale uživatelsky peklo.

 3. 3

  Petr

  Pixel 7 Pro jsem měl a dal jsem ho pryč. To co je uvedeno v příspěvku jsem řešit nemusel. Jediným problémem byla nestabilita systému, přerušování hovorů (nebo nekompatibilita s T-Mobilem), restarty telefonu, podle mého názoru HW problém, na který si stěžují v CZ i zahraničí, Google to nevyřešil od řady 6. Někdy bylo kvůli 3 min hovoru volat několikrát, jako pracovní mobil nepoužitelný. Jinak by mě telefon hodně bavil, pevná konstrukce, prémiový originální design, skvělý displej, výdrž baterie 2 dny, rychlý systém a skvělé fotky ve všech režimech, to vše za přijatelnou cenu. Škoda

  1. 3.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Děkuji za názor. Ano, telefonování mi také zlobilo, ale sváděl jsem to obecně na horší signál, což je uvedeno ve článku. Možná to ale nebude jen tím, jak uvádíte. Osobně mi hodně chyběla ta nemožnost volat přes Wi-Fi, protože to v mém případě používám hodně.

 4. 4

  kostr

  No já jsem asi trochu fanboy, protože jsem na Pixel 7 přešel po třech letech z Pixelu 3A (pořád skvělý telefon, mimochodem), ovšem musím konstatovat že ta čtečka na sedmičce je opravdu nic moc. Palce mi vůbec nebere a nejlépe zvládá prostředníčky, ovšem člověk musí prst na displej položit přesně a pevně, jakékoliv nepatrné sklouznutí a konec. Osmička už by měla mít ultrazvukovou čtečku, takže pokud někdo o Pixelu uvažuje, asi by měl vydržet do podzimu. Kromě čtečky ale jinak u mě naprostá spokojenost. A co bych opravdu vyzdvihnul je adaptivní jas. První adaptivní jas který opravdu naprosto bezchybně funguje za jakýchkoliv světelných podmínek.

  1. 4.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Děkuji za zkušenost. A co to focení na blízko? To vás neirituje? To třeba onen Pixel 3A rozhodně nedělal.

Komentáře jsou již uzavřeny.

Copyright © 2012–2023 Cena-Vykon.cz