O autorovi

Ing. Petr Mlejnek

Zakladatel webu Cena-Vykon.cz, celoživotní nadšenec do informačních a komunikačních technologií, ale také milovník aktivních sportů všeho druhu.

Podobné články

5 komentářů

 1. Na tento článek je odkazováno z příspěvku: Nejlepší mobil do 7000 Kč - podzim 2018 | Cena-Vykon.cz

 2. 2

  Ferdinand

  Dobrý den, předem se omlouvám, že píši do článku, které je na jiné téma, avšak jsem článek s tímto tématem, který by měl otevřený komentáře nenašel. Tak tedy k otázce. Který z těchto monitorů vychází nejlépe v poměru cena / výkon a proč? Monitor budu používat převážně na práci a hraní her. Proto uvažuji i o variantě 2k + 144Hz. Zde jsou mí kandidáti: Philips 276E8VJSB, Samsung C27JG50, MSI Optix MAG27CQ. Děkuji.

  1. 2.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, ve vzájemném porovnání bych volil poslední zmíněný. Ideální rozlišení, vyšší frekvence a k tomu podpora FreeSync, která se dá nyní využít i pro modernější karty od NVIDIE. jako levnější alternativu bych doporučil onen Samsung. Sice nemá FreeSync, ale pokud máte dostatečně výkonný PC pro 100+ FPS ve hrách při QHD, tak to ve výsledku nemusíte moc řešit a alespoň ušetříte. Onen 4K Philips je za dané peníze sice velmi lákavý, ale rozlišení je to z mého pohledu nevhodně velké – na práci moc jemný obraz (na tak „malou“ obrazovku a na hraní zbytečně náročné.

 3. 3

  Milan Juřena

  Dobrý den pane Mlejnku, líbí se mi Vaše recenze a už delší dobu přemýšlím nad novým telefonem a to konkrétně nad Nokií 7 Plus Dual SIM. Můj dotaz na Vás zní: „Jaký je rozdíl mezi telefonem, kde je napsáno distribuce EU a distribuce CZ?“ Jedná se totiž o to, že je tam dost velký rozdíl v ceně +/- 2.000,- Kč, ale to co mě zajímá je, zda výbavově a i spolehlivostí jsou ty telefony stejné nebo je mezi nimi rozdíl? Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem Milan

  1. 3.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, EU distribuce znamená, že je telefon dovozen z nějaké země v EU. Většinou to bývá Polsko, kde jsou oficiální ceny telefonů zpravidla nižší než v ČR, a tak se v podstatě vyplatí jejich dovoz. Technické parametry telefonů by měly být stejné, jen před nákupem z takovéto distribuce raději mrkněte na reklamační podmínky eshopu a obecně jeho recenze, jelikož právě reklamace může být u telefonů z EU distribuce problematická (byť na český eshop platí české zákony).

Komentáře jsou již uzavřeny.

Copyright © 2012–2024 Cena-Vykon.cz