O autorovi

Ing. Petr Mlejnek

Zakladatel webu Cena-Vykon.cz, celoživotní nadšenec do informačních a komunikačních technologií, ale také milovník aktivních sportů všeho druhu.

Podobné články

18 komentářů

 1. 1

  Dan

  Dobrý den, chtěli bychom s trenérem pořídit nějaký tablet na natáčení videí (cviků), které by jsme si následovně mohli prohlédnout ve zpomaleném záběru. (jak byl prvek proveden – gymnastika). Chtěl bych se tedy zeptat, jestli by šel sehnat tablet okolo 3 – 4 tisíc se slušným fotoaparátem. Výkon ani ostatní věci nejsou nutností. Stačí jen kvalitní natáčení a zpomalený režim. Děkuji.

  1. 1.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, děkuji za zajímavý dotaz. Jako jediná přijatelná volba s poměrně slušným objektivem mne napadá tablet Lenovo Phab, doporučil bych tedy ten.

   1. 1.1.1

    Dan

    Děkuji za návrh. Po zvážení se otevírá ještě možnost cenové relace okolo 7 tisíc korun. Otázkou tedy je, zda je nějaký tablet v této cenové relaci, který by za cenu o 3 tisíce víc (tedy okolo 7-8) přinesl odpovídající rozdíl ve srovnání s doporučeným tabletem od vás. Samozřejmě zase ve kvalitě fotoaparátu u videí. Děkuji

    1. 1.1.1.1

     Petr Mlejnek

     Pořizovat dražší tablet nemá příliš smysl, nemají o moc lepší objektivy (vzhledem k vyšší ceně). Z tohoto pohledu jsou na tom lépe smartphony, tj. možná by pro vás mohl být zajímavý např. Xiaomi Mi Max 3GB/32GB.

 2. 2

  Michal

  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli nebude u TN displayů problém se zkreslením u krajů. Mám negativní zkušenosti už na ntb s úhlopříčkou 15,6 palce, tak aby to na takhle velké obrazovce nebylo poznat. Děkuji za odpověď

  1. 2.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, při správném postavení monitoru (vzdálenost, výška) jsou 27-28palcové TN displeje stále přijatelné, větší již ale nemají smysl (v podstatě se ani větší nevyrábí), jelikož dochází v důsledku horších pozorovacích úhlů ke zkreslení, jak píšete.

 3. 3

  David

  Dobrý den, vím, že se to nehodí k tématu, ale měl bych dotaz, mám v počítači GeForce GTX 750Ti s posledními drivery 368.81 (cca 4 měsíce staré), k ní mám připojené 2 monitory, počítač funguje jak má. Po instalaci nových driverů se chová počítač jako kdyby neměl žádné, grafická karta se přepne na základní od Microsoftu a ukazuje maximální rozlišení 1024×768, monitor funguje pouze 1. Po odinstalaci nových driverů se automaticky nainstaluje verze 368.81 a počítač opět funguje. Dokázal byste mi poradit? :/

  1. 3.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, v počítači nemusíte mít nutně nejnovější ovladače. Pokud vám počítač funguje se staršími, tak ty novější neinstalujte a počkejte si na další verzi, kde bude již problém pravděpodobně odstraněn.

 4. 4

  Tom

  Dobrý den, měl bych pár dotazů ohledně monitorů. Zvažuji koupi nějakého herního monitoru a stále váhám. Chtěl bych znát Váš názor. Rozhodně bych volil 27″ monitor a pohyboval se v této velikosti. V první řadě se bude jednat o monitor na hry, vlastním grafickou kartu GIGABYTE GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB. Prvně jsem uvažoval o monitoru s funkcí G-Sync, ve článku ale uvádíte že je to spíše na škodu. Dalším kritérium jsem volil aby měl min. 144 Hz a další věcí co mě zajímá je právě rozlišení. Zda zvolit FullHD nebo QHD? Rozhodně si nemyslím, že budu každý rok měnit Gkartu a myslím si, že náročnost her půjde nahoru a za rok již např. na QHD monitoru budu mít se současnou kartou problém. Takže mě vychází 27″ 144Hz FullHD a takový jste ve článku nerecenzoval. Jaký je Váš názor? Cenové rozpětí cca 9 – 15 tis. A ještě jeden dotaz dokážu si najít s těmito parametry monitor v hodnotě cca 10 tis, ale má AMD free sync je to na škodu s kartou NVIDIA nebo tato funkce jen nepojede a nic se neděje? Díky za názor popř. Jak byste volil Vy.

  1. 4.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, s vaší grafickou kartou bych se zrovna o výkon zas tolik nebál. :-) Nicméně ano, pokud na to koukáte z pohledu náročnosti pro grafickou kartu, tak je samozřejmě Full HD vhodnější. Zde bych vám doporučil IIyama GB2788HS. Každopádně jak naznačuji ve článku, mě osobně přijde Full HD na 27 palců málo – obraz je na takto velkou plochu málo „jemný“ a náročnější („ostrozraký“) uživatel je schopen vnímat i jednotlivé pixely, což není dobře. Jinak co se týče G-Sync a FreeSync, tak tyto technologie samozřejmě fungují, ale nejsou dokonalé, jak opět naznačuji ve článku. Osobně je tedy raději nepoužívám a volím cestu vysokofrekvenčního monitoru. Pokud budete chtít docílit ještě plynulejšího obrazu, tak jako jedinou aktuálně přípustnou technologii doporučuji Fast Sync (vaše karta podporuje a monitor na to nepotřebujete „speciální“). A co se týče FreeSync monitorů, tak i tyto monitory můžete samozřejmě zvolit pro vaši NVIDII, jen onu AMD technologii nebudete moci využívat.

   1. 4.1.1

    Tom

    Díky za odpověď, stále to zkoumám. Vyzkoušel jsem Fast Sync a vypadá to dobře. A asi máte pravdu, že Full HD na velkou plochu bude málo. Vyberu nějaký 27″ QHD 144Hz a uvidí se jak to bude s výkonem na takovém monitoru do budoucna. Případně u her se dá stáhnout nějaký detail či změnit přinejhorším rozlišení, když preferuji dostatečný počet FPS. Ještě jednou díky za odpověď

    1. 4.1.1.1

     Petr Mlejnek

     Ono samo o sobě tím vyšším rozlišením docílíte jemnějšího obrazu, tj. ve výsledku nemusíte mít nastavené tak vysoké softwarové vyhlazování, jelikož to za vás vyhlazuje hardware. Pokud byste měl např. 4K, tak na takto „malé“ obrazovce nemusíte mít zapnuté vyhlazování v podstatě vůbec.

 5. 5

  Martin Licov

  Dobrý den, vím že to tu nepatří, ale chtěl bych poradit ohledně této herní sestavy. Chci se zeptat jestli je tato sestava v pořádku a jestli by jste mi poradil nějaký komponent levnější, ale nemělo to takový vliv na výkon.

  1. 5.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, takto vaše sestava určitě může být, každopádně osobně bych volil o něco levnější ale více méně stejně výkonnou grafickou kartu MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 3G OCV1, levnější a modernější základní desku MSI B250 PC MATE a výkonnější a modernější procesor Intel Core i5-7500 za stejné peníze. Dále bych také zvážil menší operační paměť – v současné době je rozdíl mezi 8 a 16 GB RAM v drtivě většině her zanedbatelný (při Full HD rozlišení). Ušetřené peníze poté můžete vložit např. do výkonnější grafické karty MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1.

 6. 6

  Novis

  Dobrý den chtěl bych se zeptat ohledně notebooku do 10-11 tisíc korun s dobrou grafickou kartou, jestli to je vůbec možné. Chtěl bych si na to zahrát Civilization VI a podobné hry. Preferuji spíš Intel a Nvidiu. Řeknu to takhle teď mám ntb s procesorem Intel Pentium B940 2.00 GHz a s integrovanou grafickou kartou, takže jsem rád, že si vbc něco zahraji.

  1. 6.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, v této cenové relaci bohužel přijatelný notebook na hry nenaleznete, tj. zkuste se spíše podívat po nějakých modelech (s dedikovanou grafickou kartou) z druhé ruky, popř. po řešení v podobě stolního počítače, pokud by to pro vás bylo přijatelné.

 7. 7

  Ma

  Dobrý den, chci se zeptat který tablet byste mi doporučil. Zvažuji Huawei MediaPad M2 8.0 Wi-Fi 3GB/32GB nebo NVIDIA SHIELD Tablet K1. 1) nemá v zásadě jen hdmi. Předem děkuji MN

  1. 7.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, oba tablety jsou za dané peníze velmi slušné pořízení, nicméně v dnešní době bych určitě upřednostnil uvedený Huawei, jelikož má větší operační paměť, o něco kvalitnější zpracování a v ceně je i nabíječka. :-)

Komentáře jsou již uzavřeny.

Copyright © 2012–2024 Cena-Vykon.cz