O autorovi

Ing. Petr Mlejnek

Zakladatel webu Cena-Vykon.cz, celoživotní nadšenec do informačních a komunikačních technologií, ale také milovník aktivních sportů všeho druhu.

Podobné články

14 komentářů

 1. 1

  Petr

  Dobrý den, jelikož právě řeším nákup notebooku, děkuji za inspirativní článek momentálně nejlepších strojů do 12 tisíc Kč. Původně jsem si dal ,,hranici“ 10 tis. Kč a vybral si v záplavě modelů Lenovo IdeaPad 300 80M3003RCK (Intel Pentium, 4jádra(!), cena 9,5 tisíc. Teď jsem však na vážkách, zda nepřidat 2,5 tis. na nákup Vámi uvedeného stroje Acer Aspire E15 NX (pouze však 2 jádra). Prosím o porovnání těchto dvou strojů a radu, zda si mám raději připlatit na Acer. Velice děkuji za odpověď! Petr

  1. 1.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, uvedené Lenovo za ony peníze není špatnou volbou, pokud vám to však rozpočet dovolí, za výhodnější pořízení považuji onen Acer. Proč? Má sice 2jádrový procesor, ale ten podporuje Hyper-Threading, tj. ve výsledku se pro počítač jeví také jako 4jádrový. Celkový výkon tohoto Core i3 procesoru je poté o cca 30 % vyšší, než Pentia v Lenovu. Acer však stojí pouze o cca 20 % více, v poměru cena / výkon tedy vychází jednoznačně lépe. Jako bonus lze poté přihodit fakt, že Acer má Full HD displej a dopřeje vám tedy jemnější podání obrazu.

 2. 2

  Jirka

  Dobrý den pane Mlejnku, omlouvám se že píši otázku do této sekce, ale v zaplavě množství počítačů Vás prosím o radu. Hledáme s ženou nějaké zařízení, které nám bude sloužit pro prohlížení netu, komunikaci s dětmi, občas sledování videí a internetové televize na chalupě. Manželka občas dostává nějaké úkoly v tabulkách Excel, tak něco co to bude umět. Bohužel náš rozpočet je pouze 6000 Kč, jsme důchodci. Můžete nám prosím doporučit nějaký cenově přijatelný notebook nebo tablet. Děkujeme.

  1. 2.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, pro snadné používání a práci v Excelu by to chtělo ideálně nějaký 15,6palcový notebook. Z těch nejlevnějších mne napadá jedině Acer Aspire S1-531 NX.MZ9EC.004 s cenou 7700 Kč. Pokud je to však opravdu moc, poté asi jedině pořídit nějaký vrácený produkt, např. Lenovo G50 80G0011TCK.

 3. 3

  Karel

  Dobrý den, díky za vaše přínosné články, a taktéž bych Vás požádal o radu s pořízením nového notebooku. Stroj by měl sloužit na středně náročnou úpravu videa a fotek, sledování filmů, a občasné hraní her na nižší detaily. S rozpočtem bych se rád vešel do 20k. Zvažuji celkem ze čtyř variant značky Lenovo. První, Lenovo IP Z51-70 v konfiguraci se slabším procesorem ale vyšší grafikou nebo tento model s vykonějším procesorem ale slabší grafikou (netuším jaká z variant má lepší výkon popř. plynulejší chod, stejně tak jestli 1T paměti není spíše na škodu). Druhy typ je Lenovo U41-70 v konfiguraci s ssd diskem Lenovo IdeaPad U41 80JV00J4CK nebo Lenovo IdeaPad U41 80JV00HPCK. Bohužel jsem omezen pouze tímto prodejcem skrze výraznou slevu, jinak bych volil konfiguraci Lenovo IP Z51-70 s 256 GB SSD diskem, procesorem Intel Core i7 a 4GB grafikou… Děkuji Vám velice za odpověď popřípadě doporučení jiného modelu! Karel

  1. 3.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, děkuji za dotaz. Nejlepší volbou je určitě poslední uvedený model. Procesor i7, 8 GB operační paměti a za ty peníze také velmi slušná grafická karta.

 4. 4

  Miloš

  Dobrý den, díky za velice přínosné články, využil jsem je při výběru telefonu pro ženu a koupi notebooku. Pouze stručný dotaz, herní notebook do 30 tis., stále platíte Váš výběr v článku z letošního ledna nebo se objevila nějaká lepší alternativa? Děkuji za odpověď. Miloš

  1. 4.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, děkuji za dotaz. Ano, stále bych doporučil uvedený Asus, pokud se vám jej ještě podaří sehnat.

 5. 5

  adam

  Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat trochu na jiné téma, a to jestli byste za podobné peníze našel lepší ultrabook než Dell Inspiron 15 N5-7559-N2-01. Děkuji

  1. 5.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, vzhledem k poměrně velké hmotnosti bych tento výkonný notebook asi nenazýval vyloženě ultrabookem (byť ho tak na Alze mají zařazen), nicméně je pravda, že vzhledem ke kapacitě jeho baterie by za něj být považován mohl. Tak jako tak je ve své cenové kategorii tou nejvýkonnější možnou volbou a může se rovnat například s herním notebookem do 35 000 Kč z nedávného článku. Ten má sice baterii menší, o to je však také lehčí. Mezi těmito dvěma modely bych se tedy rozhodoval.

 6. 6

  Markus

  Dobrý den můžete mi prosím poradit jestli je nějaký notebook do 7000 a pojedou na tom novější hry i při nejnižších detailech?

  1. 6.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, bohužel nevím o žádném novém notebooku za tyto peníze, který by byl schopen zvládat novější hry. První alespoň trochu použitelnou možností je Lenovo IdeaPad 300 80M3003SCK za cca 9000 Kč. Pokud však trváte na svém rozpočtu, doporučuji se spíše porozhlédnout po noteboocích z druhé ruky.

 7. 7

  Jiří Mášl

  Dobrý den p. Mlejnek – jeden dosluhuje, je třeba nový – tedy cestovní 13″ notebook dostatečně rychlý na úpravy fotek i jejich zálohování v programech NX2 + k tomu dva jiné podobné programy. Můžete mi prosím pomoc s výběrem. Děkuji.

  1. 7.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, a jaká je vaše cenová představa? Z těch levnějších mne napadá např. Lenovo E31 80KX01DWCK, s cenou o trochu výše je poté parádní Asus UX303LA-RO593T s kovovým šasi a podsvícenou klávesnicí.

Komentáře jsou již uzavřeny.

Copyright © 2012–2024 Cena-Vykon.cz