O autorovi

Ing. Petr Mlejnek

Zakladatel webu Cena-Vykon.cz, celoživotní nadšenec do informačních a komunikačních technologií, ale také milovník aktivních sportů všeho druhu.

Podobné články

8 komentářů

 1. 1

  Tom

  Dobrý den, děkuji za vaši minulou odpověď u předešlého článku, moc mi pomohla. Jenom se chci zeptat… tady jste psal že je vhodnější zdroj pro Radeon R9 380X 600W než 500W. Je to jedno jestli budu mít 500 nebo 600W? A jěstě jedna otázka. Je rozdíl mezi DDR4 16 GB nebo 8 GB? Omlouvám se za takové dlouhé texty ale rád se vás ptám jelikož jste na tyto věci odborník a já nechci udělat chybu ve výběru komponentů. Děkuji za Vaše názory a předem děkuji za vyřízení a strávený čas :)

  1. 1.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, u diskutované sestavy je onen 500W zdroj v pořádku, nicméně můžete samozřejmě použít i 600W. Jinak co se týče operačních pamětí, tak více je lépe, ale pro hraní na jednom Full HD monitoru je na jakoukoli hru 8 GB dostatečných.

 2. 2

  Adam Vyhnálek

  Dobrý den tohle nebude k tomuto tématu ale jinde máte komentáře uzavřené. Chci se vás zeptat co říkáte na Macbooky celkově a jaký byste mi doporučil jako studentovi na střední škole. A pokud byste uznal že radši něco s Windows tak popřípadě co? Díky za odpověď.

  1. 2.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, pokud budete mít notebook pouze pro svou potřebu a nevyžadujete na něm spouštět nějaké specifické aplikace (standardně určené pro Windows), tak určitě může být MacBook. V tomto případě by byl tedy ideální nejnovější model Apple MacBook MLHA2CZ/A s velmi slušnými parametry. Cenově příznivější je poté loňský Apple MacBook Air MJVE2CZ/A, parametrově je ale již slabší. Pokud však předpokládáte, že budete počítač potřebovat i pro nějaké školní aktivity (programovací či účetní programy, „klasický“ Office apod.), notebook s Windows je určitě jistější volbou. Zde můžete zvolit například skvěle vybavený Asus UX303UB-C4017T či levnější ale stále dostačující Asus UX303UA-FN019E.

 3. 3

  Ondra

  Dobrý den, vždy máte perfektní přehled a již mnohokrát jste skvěle poradil. Mohu se zeptat, jaký televizor v ceně 4-5 tisíc byste mi doporučil? Předem moc děkuji za odpověď. Hezký den

  1. 3.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, tak nejprve bych se vás snažil přesvědčit, abyste dal za TV alespoň 6000 korun a dosáhl tak na televizi se slušnou úhlopříčkou a Full HD, tedy např. Sharp LC-32CFE5102. Pokud je opravdu třeba držet rozpočet ještě níže, poté bych ustoupil z Full HD a pořídil HD TV Samsung UE32J4000.

   1. 3.1.1

    Ondra

    Dobrý den, velice Vám děkuji za užitečný tip, kterým se budu řídit:) Ať se Vám daří. S pozdravem

    1. 3.1.1.1

     Petr Mlejnek

     Děkuji, i vám!

Komentáře jsou již uzavřeny.

Copyright © 2012–2024 Cena-Vykon.cz