O autorovi

Ing. Petr Mlejnek

Zakladatel webu Cena-Vykon.cz, celoživotní nadšenec do informačních a komunikačních technologií, ale také milovník aktivních sportů všeho druhu.

Podobné články

17 komentářů

 1. 1

  Karel Novák

  Dobrý den, dle Vašich článků často vybírám elektroniku. V současné době řeším koupi nové TV a nemohu nalézt co by mi vyhovovalo. Původně jsem chtěl 4K UHD s frekvencí 100 Hz a 48-50 palců do cca 15 000. Ale dle hledání to vypadá, že mé požadavky s danou cenou jsou bláhové. Nevím, jestli bych využil Smart funkce, ale přednostně se mi jedná o sledování sportu a filmů. Můžu Vás požádat o radu? V současné době už uvažují nad koupí Vámi zmíněného GoGENu TVF 48N525T.

  1. 1.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, pokud hledáte TV s uvedenou úhlopříčkou a co nejlepším obrazem do 15 000 Kč, tak by mou volbou číslo jedna byla Samsung UE50KU6072. Pokud však budete sledovat televizi ze vzdálenosti větší než dva metry, můžete pořídit i levnější Full HD model, jelikož rozdíl v rozlišení nepoznáte. Poté se nabízí například LG 49LH570V s také velmi pěkným obrazem, či ve článku uvedený GoGEN.

 2. 2

  Filip

  Mohu se zeptat na nějaké rady – skládám sestavu okolo 20-25k. Zajímá mě co třeba vyměnit a jestli sestava bude 100% kompatibilní od skříně přes paměť a desku až po grafiku. Díky moc za rady

  1. 2.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, takto to poskládat můžete, sestava velmi slušná. Nejsem si sice úplně jist, zdali se vám podaří vše uspořádat do uvedené skříně (nemám s ní osobní zkušenost), nicméně dle uvedených rozměrů by to jít mělo.

   1. 2.1.1

    Filip

    Přesně tak mi to taktéž vycházelo rozměrově, ale uvidíme… jen bych se chtěl ještě zeptat na případné změny které by sestavu zlevnili, případně změny které by mohli sestavu zlepšit (výrazně) ale ne tolik cenově zvýšit. Děkuji mnohokrát

    1. 2.1.1.1

     Petr Mlejnek

     Sestava je povedená, nikterak výrazně vylepšit bez větších nákladů nelze. Zlevnit by šla volbou grafické karty s čipem RX 570, viz nedávný článek o grafických kartách. Výkonnostně nejsou tyto karty o moc slabší než RX 580, jsou však levnější.

 3. 3

  Pavel Doležal

  Dobrý den, před časem jsem se Vás ptal zda zvažujete právě takovouto recenzi a hele, už je tu. Moc díky, myslím že dost lidí jí velmi ocení. Přeji hodně úspěchů v práci. Pavel Doležal.

  1. 3.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, rádo se stalo, za případné náměty na konkrétní články jsem vždy rád. :-)

 4. 4

  Petr Novák

  Dobrý den, aktuálně asi začneme vybírat novou TV, jelikož naše Philips 55PUS6561/12 je aktuálně ve třetí reklamaci (bootloop) a nevypadá to dobře. Máme cenovou hladinu něco kolem 25 – 35 tisíc, uhlopříčka 55 – 60 palců, 4k, hevc, pokud možno s reálným HDR a 100Hz panelem. Takže ať se dívám jak se dívám Samsung UE55KS7002 je jasný vítěz. Aktuálně mě trochu nahlodává OLED LG 55EG910V, který je na 30 tisících, sice fHD bez HDR, ale je to zase OLED. Co myslíte? Děkuji, Petr

  1. 4.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, obě televize jsou aktuálně za dané peníze skvělým pořízením… Váš výběr bych tedy rozhodl podle toho, jaká bude vaše pozorovací vzdálenost. Pokud do 2,5 metru, volil bych 4K Samsung, pokud více, bohatě stačí Full HD a šel bych do LG 55EG910V za opravdu velmi krásných 30 000 Kč.

   1. 4.1.1

    Petr Novák

    Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Do těch 2,5 metru nám to určitě vychází. Ještě se zkusím v reálu na obě TV podívat, Samsung jsem již viděl a obraz je nádherný, takže ještě bych rád viděl naživo OLED. Bude to takový souboj HDR vs OLED :)

 5. 5

  Ondrej Kavan

  Dobry den, Hledam tv s vetsi uhloprickou, nejlepe 55″ (velky obyvak) take hlavne na sport a akcni filmy, takze bych ocenil vyssi frekvenci a take kdyby nemela problemy s titulkama pri prehravani z usb. Je realne sehnat neco kolem 20000,-?

  1. 5.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, ve stanoveném rozpočtu má dle mého názoru nejlepší obraz Samsung UE55KU6172. Druhou zajímavou možností je poté Philips 55PUS6401, což je Android TV s velmi líbivou technologií Ambilight a dokonce příznivější cenou. Ani jedna z těchto TV nemá problém s titulky, pokud jsou ve vhodném kódování.

 6. 6

  Jan

  Ahoj potřebuji poradit kterou televizi byste si spíš koupili. Budu občas hrát i PC hry a používat i pro počítač. I TV klasické SD. Problém je spíš v rozlišení…. má cenu Ultra HD i pro signál SD?

  1. 6.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, pro SD signál určitě nemá Ultra HD smysl. Stejně tak nemá toto rozlišení smysl pro počítač, pokud jej nemáte dostatečně výkonný, abyste mohl plánované hry hrát na takto velké rozlišení. Z tohoto pohledu bych se tedy vůbec nebál pořídit „nejlevnější OLED“ LG 55EG910V s perfektním obrazem. Ohledně onoho rozlišení je ale také dobré zvážit pozorovací vzdálenost, viz jeden z dotazů výše.

 7. 7

  tomáš

  Dobrý den, díky za vaše hodnotné recenze v první řadě, děláte to dobře! Mohl byste mi poradit, jakou televizi zhruba za 13-14 tisíc? Děkuji moc, přeji pěkný den.

  1. 7.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, děkuji mnohokrát za lichotivou zpětnou vazbu. :-) Co se týče vašeho dotazu, tak v uvedené cenové relaci bych osobně volil Samsung UE49K5572. Za dané peníze perfektní televizor, který má skvělý obraz především díky tomu, že se zbytečně „necpe“ do 4k rozlišení.

Komentáře jsou již uzavřeny.

Copyright © 2012–2024 Cena-Vykon.cz