O autorovi

Ing. Petr Mlejnek

Zakladatel webu Cena-Vykon.cz, celoživotní nadšenec do informačních a komunikačních technologií, ale také milovník aktivních sportů všeho druhu.

Podobné články

10 komentářů

 1. 1

  Kryštof

  Lepším řešením je jednoznačně AMD. Letos si koupím grafickou kartu abych na ní hrál starý hry? Výkon je potřeba především v novějších hrách. U těch starších už mi je fuk jestli pojedou v 60 nebo 80 fps. I z dlouhodobého hlediska je zkrátka radeon lepší. Ty **** kdo ty články píše.

  1. 1.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, děkuji za názor, každopádně je třeba brát v potaz, že kupujeme grafickou kartu střední třídy. Pokud bychom kupovali kartu za osm a více tisíc, rozhodně dává smysl hledět do budoucna, ale s cenou okolo pěti tisíc a níže rozhodně není na místě myslet si, že na ní budu několik následujících let bezproblémově hrát nejnovější hry… Je lepší soustředit na se současnost a pořídit co nejvýkonnější kartu dle aktuálních potřeb.

 2. 2

  Tomáš

  Dobrý den, sháním notebook na obyčejné operace (word, excel, power point, nějaký program na psaní všemi deseti, občasné sledování videí a hudby), zkrátka notebook pro školní použití (střední škola). Vůbec nemám přehled v této (cenově nižší kategorii) a proto vás žádám o radu. Můj názor je, že snad do 7 tisíc bych něco přijatelného našel, děkuji předem za odpověď.

  1. 2.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, v této nižší cenové hladině mne napadá snad jen Acer Aspire E15 NX.GCEEC.004, což je na dnešní dobu přijatelný notebook. Nic levnějšího bych nepořizoval, to by se vám poté již spíše vyplatilo pořídit něco z druhé ruky.

 3. 3

  Petr

  Dobrý den, sháním notebook pro svoji dceru aby na něm rozjela SIMS 4 a takové středně náročné hry. Nechci žádné dělo. Max. PC za 12000. Můžete mě poradit děkuji za typy.

  1. 3.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, z pohledu herního výkonu je na tom v této cenové relaci nejlépe doprodávající se notebook Acer Extensa 2511 NX.EF7EC.006. Pro hraní The SIMS 4 a podobných her bezproblémové řešení.

 4. 4

  Adam

  Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je monitor AOC G2778VQ nejlepsi v dane nebo podobne cenové relaci. Dekuji

  1. 4.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, ano, za dané peníze je tu super volba. Jako jediná alternativa mne napadá o něco málo dražší Asus VS278H.

 5. 5

  Matěj

  Dobry den chtěl jsem se jenom zeptat co říkáte tady na tuto sestavu nebo byste ji nějak pozměnil a nebo si koupit rovnou hotovej a to tento Alza GameBox Neo GTX1060+ nebo byste volil něco jiného max do 30 000 kč čistě na hraní nejnovějších her na plno a aby se časem dal i upravovat děkuji za odpověď a omlouvám se že píši sem.

  1. 5.1

   Petr Mlejnek

   Dobrý den, pro ideální herní výkon v nejmodernějších hrách bych se snažil dosáhnout na sestavu s grafickou kartou GTX 1070, tj. z již hotových sestav bych volil LYNX Grunex ExtremeGamer 2017, 10462345, popř. LYNX Grunex ExtremeGamer 2017, 10462334 s větší operační pamětí.

Komentáře jsou již uzavřeny.

Copyright © 2012–2024 Cena-Vykon.cz