Hledáte nejlepší herní myš bez ohledu na rozpočet? V dnešní době, kdy trh přetéká nekonečnými možnostmi, je výběr té pravé myši pro váš herní styl klíčový. Ať už se jedná o rychlé střílečky, komplexní strategie nebo MMO hry, správná myš vám může dát tu rozhodující výhodu nad vašimi soupeři. V tomto článku se podíváme na nejlepší herní myši současnosti od společností jako Razer, Logitech nebo třeba Asus.
U těch nejlepších herních myší už se nachází pouze bezdrátové modely, každopádně většina doporučených myší funguje i s kabelem, který se využívá hlavně během nabíjení. Pokud dáváte přednost čistě drátové variantě, doporučujeme předchozí článek nejlepších herních myší do 2000 Kč. Zároveň se můžete podívat na krátký průvodce výběrem herní myši, ve kterém rozebíráme pojmy jako je polling rate nebo citlivost (dpi). S těmi se setkáte i v tomto doporučení.
Rychlá navigace článkem
Nejlepší herní myš do 4000 Kč
Razer Viper V2 Pro patří k nejlepším herním myším na trhu. Napěchovaná je doslova těmi nejlepšími technologiemi. A to například skvělým senzorem Focus Pro 30K s maximální citlivostí 30 000 DPI, polling rate 8000 Hz a extrémně nízkou odezvou 0,2 ms. Výborné jsou spínače Razer Optical V2 s životností až 90 milionů kliknutí. Paradoxně, i když se jedná o jednu z nejdražších herních myší na trhu, tak u ní zcela chybí RGB prvky a tlačítek je jenom šest. Důvodem je co největší snížení hmotnosti.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Razer Viper V2 Pro je určena pravákům, i když ergonomie je symetrická. S hmotností 58 gramů patří k nejlehčím myším na trhu. V balení každopádně naleznete dodatečné kryty, které mírně navýší hmotnost, ale můžou zpříjemnit držení. Na druhou stranu to trochu odnesla výdrž, respektive velikost akumulátoru. Ve standardním režimu vydrží na jedno nabití cca 90 hodin provozu, u 8000Hz polling rate počítejte pouze s devatenácti hodinami. Bez větších problémů však myš funguje přes kabel, konkrétně používá USB-C konektor.
Razer DeathAdder V3 Pro je doslovná alternativa, která má zcela identické parametry jako Razer Viper V2 Pro. Odlišná je ergonomie a s tím spojená mírně vyšší hmotnost 63 gramů. Razer DeathAdder V3 Pro je spíše pro větší ruce, zatímco Viper V2 Pro sedne do ruky více lidem, i třeba kvůli symetrické ergonomii. Každopádně v obou případech, i vzhledem k vyšší ceně doporučujeme obě myši vyzkoušet ještě před koupí na prodejně.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Logitech PRO X Superlight 2 je přímou konkurencí výše zmíněných Razer myší, symetrickou ergonomií má blíže k modelu Viper V2 Pro. I zde se v první řadě myslelo na co nejnižší hmotnost (60 gramů), takže zcela chybí RGB prvky či dodatečná tlačítka kromě standardní pětice.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Senzor Hero 2 nabízí maximální citlivost 32 000 DPI a polling rate 4000 Hz, doba odezvy z toho vychází 0,5 ms. Parametrově je o něco horší než Razer, na druhou stranu je ale levnější. Výdrž baterie je u myši Logitech PRO X Superlight 2 mírně lepší, podle slov výrobce vydrží v provozu až 95 hodin. Pro nabíjení už je rovněž k dispozici USB-C konektor, kabel naleznete přímo v balení.
Nejlepší herní myš do 3000 Kč
Asus ROG Harpe Ace Lab Edition je z pohledu designu a ergonomie tradiční herní myší s pěti tlačítky. Každopádně tchajwanská společnost dokázala do 54 gramů vměstnat hodně zajímavé komponenty v čele se senzorem s maximální citlivostí 36 000 DPI. Za výše doporučenými modely mírně zaostává s 1000Hz polling rate. U spínačů pak Asus udává životnost až 70 milionů kliknutí.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Překvapí RGB prvky v kolečku myši a také podpora Bluetooth. Samozřejmě hlavním způsobem připojení s PC zůstává 2,4GHz USB přijímač, anebo případně kabel s USB-C konektorem, který se používá k nabíjení. Doba provozu je u herní myši Asus ROG Harpe Ace Lab Edition až 90 hodin.
Levnější alternativou je Logitech G502 X Lightspeed, kterou jsme ve starší a drátové podobě doporučovali již ve článku nejlepších herních myší do 2000 Kč. Nejnovější X varianta už je výrazně lehčí, nabízí bezdrátové připojení a například moderní USB-C. Potěší rovněž to, že všech 13 tlačítek zůstává i na nejnovějším modelu, stejně jako třeba kolečko se setrvačníkem.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Maximální doba provozu je až 140 hodin, poté se musí nabít přes USB-C. Senzor Hero 25K u myši Logitech G502 X Lightspeed nabídne maximální citlivost 25 600 DPI a polling rate o hodnotě 1000 Hz. Absence RGB prvků by mohla někomu vadit. Švýcarská společnost to každopádně vyřešila dražší variantou Logitech G502 X Plus, která je právě o RGB prvky obohacena.
Trh herních myší se neustále posunuje kupředu. V poslední době jsou oblíbené herní myši od malých společností jako je Finalmouse, Pulsar, Lamzu, Ninjutso nebo třeba Endgame Gear, které častokrát dokážou překonat zavedené giganty jako je Razer nebo Logitech. Bohužel z pohledu českého zákazníka je to u těchto myší výrazně horší s dostupností. Častokrát platí, že se musí objednávat ze zahraničí, což je jeden z hlavních důvodů, proč se tyto myši neobjevují v našich doporučeních.
Nejlepší MMO myš
Pokud vám nestačí například 13 tlačítek u výše zmíněné myši Logitech G502 X Lightspeed, pravděpodobně hledáte speciální model určený pro hráče MMO her. Nejlepší volbou u tohoto druhu myší je Razer Naga V2 Pro, u které můžete mít celkem až 20 tlačítek. To oproti ostatním hráčům přináší poměrně velkou výhodu. Konkrétně tato myš má velkou výhodu ve vyměnitelných magnetických krytech. K výběru jsou tři různé se dvěma, šesti a dvanácti tlačítky.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Razer Naga V2 Pro je bezdrátová myš s dobou provozu až 150 hodin. Poté se musí využít USB-C kabel, který se nachází v balení. Potěší podpora Bluetooth nebo kolečko s pokročilým nastavením odporu a zpětné vazby. Senzor myši Razer Naga V2 Pro je více než schopný. Jde o Razer Focus Pro s maximální citlivostí 30 000 DPI, polling rate se zastavil na hodnotě 1000 Hz. V neposlední řadě se dostalo na RGB prvky. Tahle bohatá výbava si však vybírá svou daň v podobě vysoké hmotnosti 134 gramů.
Pokud nepotřebujete bezdrátovou myš, případně hledáte něco levnějšího nebo výrazně lehčího, skvělou alternativou je Razer Naga X. Zde už chybí vyměnitelné boční kryty, k dispozici je pouze jedna možnost s dvanácti tlačítky, celkově je pak na myši 16 tlačítek. Potěší hmotnost 85 gramů. Senzor nabízí maximální citlivost 18 000 DPI a polling rate 1000 Hz. V neposlední řadě se mezi plusy myši Razer Naga X může zařadit kolečko se setrvačníkem či RGB prvky.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
Corsair Scimitar Elite Wireless je druhou povedenou alternativou, opět již v bezdrátovém provedení. Výhodou je výrazně nižší cena, i když už výbava není srovnatelná s Razer Naga V2 Pro. Například chybí vyměnitelné kryty. K dispozici je celkově 16 tlačítek, z toho 12 na boční straně. Maximální citlivost senzoru je 26 000 DPI a polling rate už je identický, tedy 1000 Hz.
ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna Alza.cz
U herní myši Corsair Scimitar Elite Wireless potěší základní RGB prvky, nižší hmotnost 114 gramů a například podpora připojení přes Bluetooth. Využít se však dá USB-C kabel a preferovanou volbou je samozřejmě 2,4GHz USB přijímač.