O autorovi

Ing. Petr Mlejnek

Zakladatel webu Cena-Vykon.cz, celoživotní nadšenec do informačních a komunikačních technologií, ale také milovník aktivních sportů všeho druhu.

Podobné články

11 komentářů

 1. 1

  Decimus

  Krásný den, cena výkon vychází nejlépe herní notebook Lenovo Legion 5 82JU003DCK, nechápu že se zde nabízí za ty samé peníze 1660 ti, když RTX 3060, či 2060 je o 20 % výkonnější…

  1. 1.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Dobrý den, děkuji za doplnění zajímavého notebooku. Důvody jeho neuvedení přímo ve článku jsou dva. 1) V ceně není operační systém, což je pro řadu méně zkušených uživatelů celkem komplikace. 2) Tento konkrétní článek cílí hlavně na „běžné“ uživatele, takže prioritou byl co nejvýkonnější procesor (kterým je Ryzen 7 4800H), až pak grafická karta. Pro doporučení notebooků pro hráče slouží článek o herních noteboocích, jak zmiňuji výše. Tam RTX 3060 samozřejmě najdete.

 2. 2

  Richard Čihánek

  Dobrý den, můžete mi doporučit 4k přehrávač v ceně cca 5000 Kč na propojení s novou televizí. Díky za radu

  1. 2.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Dobrý den, jak to myslíte 4k přehrávač? Pokud máte novou TV, dost pravděpodobně umí přehrávat 4k videa sama o sobě. Buď z internetu, nebo třeba z vaší domácí sítě či USB disku.

   1. 2.1.1

    Richard

    Televize Samsung QE65Q70TA, nepřehrává Divix atd. Pc má slabý hardware na stažené 4k filmy. Proto přehrávač, ale díky za radu.

    1. 2.1.1.1

     Ing. Petr Mlejnek

     Myslím, že by dobře mohl posloužit nějaký Android TV box s USB 3.0. Lákavě vypadá např. BLAUPUNKT B-Stream Box, ale bohužel nemám osobní zkušenost.

 3. 3

  Jiří

  Dobrý den, sháním notebook do 30 tisíc, který je vhodný na programy typu AutoCad, AutoDesk. Zároveň chci, aby notebook vypadal spíše konzervativně, což kategorie herních notebooků většinou nenabízí.

  1. 3.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Dobrý den, zejména vzhledem k těm požadavkům na vzhled se mi pro vás jeví jako ideální model HP Omen 15-en0000nc 1X2G0EA. Má vcelku střízlivý vzhled a za dané peníze super parametry.

 4. 4

  Kamil

  Dobrý den pane Mlejnku, měl bych dotaz ohledně MacBooku. Dá se k němu připojit bezdrátová myš a jsou k dispozici kancelářské programy zdarma? Děkuji

  1. 4.1

   Ing. Petr Mlejnek

   Dobrý den, konkrétní myši jsem nezkoušel, ale k dispozici je Bluetooth a USB-C, tj. myši disponující takovýmto rozhraním by měly fungovat. Co se týče kancelářských aplikací, tak možnosti jsou srovnatelné s Windows. K dispozici je placený MS Office anebo třeba zdarma LibreOffice.

 5. 5

  Notebooky

  Užitečné tipy. Já osobně bych ale investoval i na práci do výkonného herního notebooku. Osobně používám omen od HP a jsem spokojen. Honza

Komentáře jsou již uzavřeny.

Copyright © 2012–2024 Cena-Vykon.cz